بیسکوییت ساده - طرز تهیه بیسکوییت قندی ساده مخصوص تزیین
بیسکوییت قندی ساده مخصوص تزیین : پودر قند و کره نرم شده را با همزن انقدر بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود سپس تخم مرغ,

آکایران : 

آکاایران: بیسکوییت ساده

 

بیسکوییت قندی ساده

 

بنا به گزارش آکاایران : آرد 400 گرم  .  کره 220 گرم  .  پودر قند 175 گرم .  عصاره بادام تلخ یا وانیل مقداری

جوش شیرین یا بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری  .  تخم مرغ 1 عدد   .  نمک 1 قاشق چایخوری

 

,بیسکوییت,قندی,ساده,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

طرز تهیه : پودر قند و کره نرم شده را با همزن انقدر بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود سپس تخم مرغ و عصاره بادام یا وانیل را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید تا مواد یکدست شوند ( تخم مرغ و کره باید هم دمای محیط باشند ).

 

,بیسکوییت,قندی,ساده,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط و چند بار الک کنید سپس کم کم به مواد قبلی اضافه نمایید و ارام مخلوط کنید ، پس از اینکه مواد مخلوط شدند با دست کمی خمیر را ماساژ دهید تا یکدست شود ( دقت کنید که خمیر را زیاد ورز ندهید تا به روغن نیفتد ).

 

,بیسکوییت,قندی,ساده,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

خمیر اماده را به مدت 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد سپس روی سطح کار کاغذ روغنی قرار دهید و روی ان کمی آرد بپاشید و خمیر را به قطر 1-2 سانتیمتر پهن کنید.

 

,بیسکوییت,قندی,ساده,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

خمیر را پس از اینکه پهن کردید با قالب های شیرینی قالب بزنید ( میتوانید از انوع قالب ها استفاده کنید یا حتی با لیوان بصورت گرد قالب بزنید ) ، پس از قالب زدن بیسکوییت ها را به کمک چاقو از کاغذ جدا کنید.

 

,بیسکوییت,قندی,ساده,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

درون سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و بیسکوییت ها را با فاصله روی کاغذ بچینید سپس سینی را داخل فری که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 5 – 10 دقیقه ( بسته به نوع فر ) بپزید.

 

پس از پخت بیسکوییت ها بسیار ترد و شکننده هستند ، باید اجازه دهید بیسکوییت ها به مدت 3 – 5 ساعت در سینی بمانند تا خنک شوند سپس به ظرف اصلی انتقال دهید ، این بیسکوییت ها برای مدت چند ماه هم به راحتی قابل مصرف میباشند.

 

نکته ها : کره و تخم مرغ را حدود 1-2 ساعت قبل از آماده سازی شیرینی بیرون یخچال قرار دهید تا به دمای اتاق برسند ، بدلیل وجود کره در این بیسکوییت باید در تمام مراحل کار از کاغذ روغنی استفاده کنید.

 

بدلیل تفاوت دمای هر فر پیشنهاد میشود در زمان پخت بیسکوییت جلوی در فر بنشینید و بیسکوییت ها را زیر نظر بگیرید ، دقت کنید که زیر بیسکوییت ها قهوه ای نشود.

 

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :