کیک موکا - طرز تهیه کیک موکا شکلاتی با سس موکا
طرز تهیه کیک موکا شکلاتی با سس موکا : کره که در دمای اتاق نرم شده است و شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا کرمی و یکدست شود سپس تخم مرغ ها,

آکایران : 

 

آکاایران: کیک موکا

 

کیک موکا شکلاتی

 

بنا به گزارش آکاایران : آرد 2 لیوان  .  شکر 1 و 1/3 لیوان  .  کره 185 گرم  .  شیر یا آب ولرم 1 لیوان

پودر نسکافه یا پودر قهوه فوری 1 قاشق چایخوری  .  پودر کاکائو 4 قاشق غذاخوری

تخم مرغ 3 عدد  .  بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری  .  نمک 1/8 قاشق چایخوری

 

کرم موکا

 

کره 220 گرم  .  آرد 5 قاشق غذاخوری  .  خامه 1/2 لیوان  .  شیر 1/2 لیوان

پودر قند 2 لیوان  .  پودر نسکافه 4 قاشق غذاخوری  .  پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری

 

,کیک,موکا,شکلاتی,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

طرز تهیه : فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ؛ کره که در دمای اتاق نرم شده است و شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا کرمی و یکدست شود سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و بزنید ( هر تخم مرغ را پس از اضافه کردن به مدت 1 دقیقه بزنید ).

 

مواد خشک ( آرد ، بکینگ پودر ، نمک ، پودر کاکائو ، پودر نسکافه یا قهوه ) را مخلوط کنید و روی مایه کیک الک نمایید و همزمان شیر یا آب را اضافه کنید ( کمی آرد و کمی شیر و مجدد کمی آرد و کمی شیر تا مواد تمام شوند ) ، مایه کیک را داخل قالب که ته آن کاغذ روغنی قرار داده اید بریزید و به مدت 1 ساعت در فر قرار دهید تا بپزد سپس کناری قرار دهید تا خنک شود.

 

,کیک,موکا,شکلاتی,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

برای تهیه کرم موکا ابتدا آرد را با شیر مخلوط کنید سپس خامه و پودر کاکائو را اضافه کنید ، مواد را داخل قابلمه کوچکی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید تا خنک شود.

 

کره نرم شده در دمای اتاق را 2 دقیقه با همزن بزنید سپس پودر قند و پودر نسکافه را اضافه کنید و مجدد بزنید تا سبک شود ، مخلوط کره را به مخلوط خامه ای که خنک شده است اضافه کنید و مخلوط کنید تا کرم موکا یکدست شود ( در صورت تمایل میتوانید برای سفت تر شدن کرم ، آن را 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید ).

 

,کیک,موکا,شکلاتی,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

کیک را پس از اینکه خنک شد به 2 یا 4 قسمت برش بزنید ( میتوانید برای داشتن کیک 4 لایه مقدار مواد را 2 برابر کنید و همزمان 2 کیک تهیه کنید و با برش هر کیک به 2 قسمت 4 کیک داشته باشید ).

 

کرم موکا را با کاردک میان هر لایه کیک قرار دهید ( مقدار استفاده از این کرم سلیقه ای میباشد ، همچنین میتوانید در صورت تمایل مقداری گردوی خرد شده روی کرم موکا بپاشید سپس لایه بعدی کیک را قرار دهید ).

 

,کیک,موکا,شکلاتی,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

پس از پایان کار روی کیک را با سس شکلاتی پوشش دهید ( میتوانید از کرم موکا هم برای تزیین روی کیک استفاده کنید یا با خامه ، باتر کرم و هر نوع کرمی که دوست دارید روی کیک را پوشش دهید ).

 

کیک اماده را حداقل به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود سپس برش بزنید و همراه با نوشیدنی های دلخواه سرو کنید.

 

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :