طرز تهیه مینی تارت آجیلی – تارت ساده با مربا و آجیل
      مینی تارت آجیلی   خمیر تارت  .  شیر 1 و 1/2 لیوان  .  وانیل 1 قاشق چایخوری  .  تخم مرغ 4 عدد شکر 6 قاشق  .  آرد ذرت 1/3 لیوان  .  خامه 1/2 لیوان  . 

آکاایران  

 

آکاایران: طرز تهیه مینی تارت آجیلی – تارت ساده با مربا و آجیل

 

مینی تارت آجیلی

 

به گزارش آکاایران خمیر تارت  .  شیر 1 و 1/2 لیوان  .  وانیل 1 قاشق چایخوری  .  تخم مرغ 4 عدد

شکر 6 قاشق  .  آرد ذرت 1/3 لیوان  .  خامه 1/2 لیوان  .  مربا و آجیل به میزان دلخواه

 

طرز تهیه: فر را تا دمای 200 درجه سانتی گراد گرم کنید.

 

خمیر تارت را پهن کنید و با قالب های دلخواهتان تارت را ببرید. آنها را در سینی قالب شیرینی قرار دهید و با چنگال کف خمیرها را سوراخ کنید. آنها را به مدت 15 دقیقه در فر قرار دهید و سپس دمای فر را به 175 درجه کاهش دهید تا تارتها طلائی رنگ شوند.

 

در مدتی که تارتها در فر هستند، شیر را بجوشانید و وانیل را به آن اضافه کنید. تخم مرغ ها را بشکنید و سفیده ها را جدا کنید. زرده های تخم مرغ را با شکر و آرد ذرت خوب مخلوط کنید و به شیر داغ اضافه کنید. مخلوط را آرام آرام روی حرارت ملایم هم بزنید تا غلیط شود. سپس آن را در ظرفی بریزید و پس از خنک شدن به یخچال انتقال دهید.

 

هنگامی که تارت ها آماده شدند، آنها را از فر بیرون بیاورید و اجازه دهید تا کمی خنک شوند. کرم تخم مرغی را از یخچال بیرون بیاورید و با قاشق از آن در تارتها بریزید. خامه را نیز حاضر کنید و روی تارت بریزید. کمی از آجیل و مربا دلخواهتان انتخاب کنید و به عنوان تزیین روی تارت ها قرار دهید. بهتر است قبل از سرو کردن کمی آنها را در یخچال قرار دهید.

 

منبع : ایران کوک

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :