چیزکیک با پایه کیک اسفنجی
چیزکیک با پایه کیک اسفنجی یک دسر ترکیبی مناسب برای پذیرایی در مهمانی ها در سایت آشپزباشی

آکاایران: چیزکیک با پایه کیک اسفنجی

زمان آماده سازی
۲۰۰ دقیقه
زمان پختن
۶۰ دقیقه
درجه دشواری
نیمه سخت
مناسب برای
۱۰ نفر
۱ عدد
کیک اسفنجی
۱۲۵ گرم
شکر
۱ قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین
۲۰۰ گرم
پنیر ماسکارپونه
۳ قاشق غذاخوری
پودر گردو
۲۰۰ گرم
خامه

آکاایران: چیزکیک با پایه کیک اسفنجی

چیزکیک با پایه کیک اسفنجی

اموزش تهیه چیزکیک با پایه کیک اسفنجی:

چیزکیک یا کیک پنیر یکی از شیرینی های موردعلاقه بسیاری از مردم می باشد. دستورپخت این کیک خوشمزه را قبلا در بخش آموزش آشپزی به شما تقدیم کردیم. حال قصد داریم تا در این ساعت از سایت آشپزی دستور پخت چیزکیک با پایه کیک اسفنجی را تقدیم حضورتان کنیم.قبل از آموزش باید بگوییم که این کیک جزء شیرینی های نیمه سخت می باشد چرا که آماده سازی مواد اولیه آن تقریبا ۲۰۰ دقیقه از زمان شمارا خواهد گرفت. البته جای نگرانی زیادی نیست چرا که بعد از آماده سازی مواد آن تنها با صرف ۱ ساعت میتوانید این کیک را آماده سرو نمایید. این کیک ۱۰ نفره حدودا ۷۰۰ گرم مواد اولیه دارد و ۳ قاشق غذاخوری پودر گردو نیز می بایست به آن اضافه کنید. پودر گردو همچنین باعث بالا رفتن ارزش غذایی این کیک می شود.

توجه داشته باشید که به دلیل نیمه سخت بودن طبخ این کیک ، در صورت درخواست کاربران ویدئو این دستور نیز ساخته شده و در قسمت فیلم آموزش آشپزی قرار خواهد گرفت

  1. برای تهیه چیز کیک با پایه کیک اسفنجی ابتدا کیک اسفنجی را طبق دستور درست کنید و بگذارید کاملا سرد شود
  2. پنیر ماسکارپونه را با خامه و شکر بزنید . پودر ژلاتین را به روش بن ماری حل کنید . یعنی سه قاشق غذاخوری آب سرد به آن اضافه کنید و بگذارید روی کتری در حال جوش تا حل شود و مایع زلالی به دست بیاید . سپس محلول زلاتین را به مخلوط پنیر و خامه اضافه کنید و مخلوط کنید
  3. داخل کیک اسفنجی را با دقت خالی کنید . ابتدا دایره ای به قطر ۱۵ برش بزنید و آهسته و با قاشق داخل کیک را خالی کنید و سپس مخلوط پنیر را داخل آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد .
  4. برای تزیین روی کیک می توانید از مواد داخل کیک که خالی کردید به صورت پودر در آورده و با گردو مخلوط کنید و روی کیک بریزید . می توانید به جای پودر ژلاتین از یک بسته پودر ژله هم استفاده کنید . در این صورت چیز کیک شما طعم ژله را می گیرد. چیز کیک با پایه کیک اسفنجی شما حاضر است .

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :