طرز تهیه دسر لیوانی چیزکیک باطعم لیمو
می خواهیم در این مطلب دسری بسیار لذیذ و خوش طعم را به شما پیشنهاد دهیم امیدواریم تهیه کنید و لذت ببرید این دسر خوش طعم چیزکیک با طعم لیمو است که مزه ای ترش و شی
آکاایران: می خواهیم در این مطلب دسری بسیار لذیذ و خوش طعم را به شما پیشنهاد دهیم امیدواریم تهیه کنید و لذت ببرید این دسر خوش طعم چیزکیک با طعم لیمو است که مزه ای ترش و شیرین دارد
چیز کیک لیمویی یک دسر ترش و شیرین است که به راحتی درست می شود. برای تهیه آن احتیاجی به فر هم نیست. کافی است مقداری پنیر خامه ای و خامه فرم گرفته تهیه کنید تا بتوانید به تعداد مهمانان چیزکیک خوشمزه متفاوت درست کنید.

آکاایران: طرز تهیه دسر لیوانی چیزکیک باطعم لیمو


طرز تهیه:


1. ابتدا بیسکویت و کره را داخل ظرف غذا ساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا بیسکویت کاملا خرد شده و با کره مخلوط شود. مخلوط بیسکویت و کره را همچنین داخل یک کاسه هم می توانید درست کنید. به این صورت که بیسکویت را داخل کاسه بریزید و آن را خوب له کنید، سپس کره را اضافه کرده و مخلوط کنید. مخلوط کره و بیسکویت را داخل لیوان های موردنظرتان بریزید، طوری که یک لایه داخل لیوان ها تشکیل شود. حال لیوان ها را داخل یخچال قرار دهید.
2. در این میان در یک ظرف مناسب پنیر خامه ای را بریزید و آن را خوب بزنید تا کاملا نرم و یکدست شود، سپس نیمی از خامه را همراه با پودر قند، آب لیمو وپوست رنده شده لیمو ترش اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا مواد کاملا با هم مخلوط شود. مواد را خوب باید هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند.
3. لیوان ها را از یخچال درآورید و با مخلوط حاصل پر کنید، سپس آنها را دوباره در یخچال به مدت یک ساعت قرار دهید تا چیز کیک کاملا خودش را بگیرد. بعد از زمان مذکور لیوان ها را از یخچال درآورید، آنها را با خامه فرم گرفته و تکه های لیمو ترش تزیین کرده و سرو کنید.

فوت و فن :


اگر مخلوط بیسکویت و کره چسبندگی لازم را نداشت، از مقدار بیشتری کره استفاده کنید.


.

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :