طرز تهیه کیک میوه ای کلاسیک
طرز تهیه به آرامی سفیده ی تخم مرغ را در یک کاسه ی کم عمق زده و شکر را روی یک سینی یا صفحه ی پخت بپاشید انگور و برگ های بو را داخل سفیده ی تخم مرغ فرو برده یا از

آکاایران: طرز تهیه کیک میوه ای کلاسیک


آکاایران: طرز تهیه:
به آرامی سفیده ی تخم مرغ را در یک کاسه ی کم عمق زده و شکر را روی یک سینی یا صفحه ی طبخ بپاشید. انگور و برگ های بو را داخل سفیده ی تخم مرغ فرو برده یا از قلمو استفاده نمایید. اضافی آن را تکان داده و با شکر بپوشانید. برای حداقل 10 دقیقه کنار بگذارید تا خشک شود، زمان ایده آل 30 دقیقه است.
زمانی که برای تزیین کیک آماده بودید خامه ی روی آن را درست کنید. یک کاسه ی بزرگ را روی یک قابلمه آب در حال جوش بگذارید. اطمینان پیدا کنید که ته کاسه با آب برخوردی نداشته باشد. سفیده های تخم مرغ و شکر را داخل کاسه ریخته و برای 5 تا 7 دقیقه هم بزنید تا زمانی که یک خامه ی غلیظ و شفاف ایجاد شود. زمانی که در حال هم زدن هستید هر چند دقیقه با استفاده از کاردک دور کاسه را تمیز کنید. خامه را روی کیک ریخته و با یک چاقوی لبه تخت، آن را روی کیک پهن کنید.
نارنگی، انجیر، و کامکوات ها را نصف کرده و سپس به همراه فیسالیس روی سطح کیک خامه ای قرار دهید. یک روبان دور پایه ی کیک بسته و تا زمان رسیدن مهمان ها کیک را در جایی خنک (اما نه در فریزر) قرار دهید.


.

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :