کیک کرم توت فرنگی
طرز تهیه کیک با کرم توت فرنگی ، کیک شکلاتی با کرم توت فرنگی ، طرز تهیه کرم کیک توت فرنگی ، کرم توت فرنگی برای روی کیک ، کرم توت فرنگی روی کاپ کیک را در آکاایران

کیک کرم توت فرنگی

مواد لازم برای 3 لایه کیک 20 سانتی

مواد لازم برای کیک توت فرنگی

شکر

2 فنجان

ژله توت فرنگی

85 گرم

کره نرم

1 فنجان

تخم مرغ بزرگ

4 عدد

آرد

2 و نیم فنجان

بکینگ پودر

2 و نیم ق چ

شیر هم دما با اتاق

1 فنجان

عصاره وانیل

ف ق غ

پوره توت فرنگی

نصف فنجان

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک کرم توت فرنگی آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . 3 قالب 20 سانتی یا دو قالب 22 سانتی را چرب کرده کفشان کاغذ روغنی بیندازید و روی کاغذ روغنی را هم چرب کرده کناری بگذارید .

شکر ، پودر ژله و کره را مخلوط کرده با همزن بزنید تا روشن و پوک شود . تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شود . آرد و بکینگ پودر را مخلوط نموده و به صورت متناوب با شیردر سه مرحله به کره اضافه کرده مخلوط نمایید . شروع و پایان کار باید با آرد باشد. عصاه وانیل و پوره توت فرنگی را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود . خمیر را به طور مساوی بین قالب هایی که آماده کرده اید تقسیم نمایید .

کیک ها را به مدت 25 – 30 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و اگر خلال دندان وسطشان فرو کردید تمیز بیرون بیاید . کیک را از فر خارج کرده و بگذارید کاملا سرد شود .

مواد لازم برای فراستینگ و تزئین

پنیر خامه ای هم دما با اتاق

225 گرم

کره نرم

8 ق غ

ژله توت فرنگی

2 ق غ

پودر شکر شیرینی پزی

3 و نیم فنجان

پوره توت فرنگی

نصف فنجان

توت فرنگی کامل

1 و نیم فنجان

رنده شکلات

1 فنجان

کیک توت فرنگی تازه

پنیر خامه ای ، کره و ژلاتین را با هم مخلوط کرده با سرعت بالای همزن بزنید . وقتی کاملا با هم ترکیب شدند پودر شکر را اضافه کنید  و با سرعت پایین هم بزنید تا یکدست شود . پوره توت فرنگی را اضافه کرده به هم زدن ادامه بدهید تا کاملا ترکیب شود . سرعت همزن را بالا برده به هم زدن ادامه دهید تا کاملا روشن و یکدست شود .

با یک کاردک بین لایه ها و روی سطح کیک را با این کرم بپوشانید . شکلات رنده شده را به کرم دور کیک با کمی فشار بچسبانید . و در صورتی که تا زمان پذیرایی مدت زیادی مانده کیک را در یخچال بگذارید و یک ساعت قبل از پذیرایی کیک را از یخچال خارج کنید تا به دمی اتاق برسد .

قبل از پذیرایی توت فرنگی های کامل را شسته و خشک کنید و به سلیقه ی خودتان دم و برگشان را بزنید یا بگذارید بماند سپس دور تا دور کیک بچینید .

فراستینگ باقیمانده را میتوانید در یک ظرف در دار که هوا به آن نفوذ کند تا 8 روز در فریزر نگهداری نمایید . این کرم روی کاپ کیک های وانیلی بسیار عالی خواهد بود فقط قبل از استفاده کرم را از فریزر خارج کنید تا به دمای اتاق برسد و دوباره هم بزنید تا پف کند.

مترجم : سبا

 

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :