کرم توت فرنگی برای روی کیک

کیک کرم توت فرنگی

مواد لازم برای 3 لایه کیک 20 سانتی

مواد لازم برای کیک توت فرنگی
شکر 2 فنجان
ژله توت فرنگی 85 گرم
کره نرم 1 فنجان
تخم مرغ بزرگ 4 عدد
آرد 2 و نیم فنجان
بکینگ پودر 2 و نیم ق چ
شیر هم دما با اتاق 1 فنجان
عصاره وانیل ف ق غ
پوره توت فرنگی نصف فنجان
 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک کرم توت فرنگی آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . 3 قالب 20 سانتی یا دو قالب 22 سانتی را چرب کرده کفشان کاغذ روغنی بیندازید و روی کاغذ روغنی را هم چرب کرده کناری بگذارید . شکر ، پودر ژله و کره را مخلوط کرده با همزن بزنید تا روشن و پوک شود . تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شود . آرد و بکینگ پودر را مخلوط نموده و به صورت متناوب با شیردر سه مرحله به کره اضافه کرده مخلوط نمایید . شروع و پایان کار باید با آرد باشد. عصاه وانیل و پوره توت فرنگی را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود . خمیر را به طور مساوی بین قالب هایی که آماده کرده اید تقسیم نمایید . کیک ها را به مدت 25 – 30 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و اگر خلال دندان وسطشان فرو کردید تمیز بیرون بیاید . کیک را از فر خارج کرده و بگذارید کاملا سرد شود .
مواد لازم برای فراستینگ و تزئین
پنیر خامه ای هم دما با اتاق 225 گرم
کره نرم 8 ق غ
ژله توت فرنگی 2 ق غ
پودر شکر شیرینی پزی 3 و نیم فنجان
پوره توت فرنگی نصف فنجان
توت فرنگی کامل 1 و نیم فنجان
رنده شکلات 1 فنجان
کیک شکلاتی با کرم توت فرنگی

پنیر خامه ای ، کره و ژلاتین را با هم مخلوط کرده با سرعت بالای همزن بزنید . وقتی کاملا با هم ترکیب شدند پودر شکر را اضافه کنید  و با سرعت پایین هم بزنید تا یکدست شود . پوره توت فرنگی را اضافه کرده به هم زدن ادامه بدهید تا کاملا ترکیب شود . سرعت همزن را بالا برده به هم زدن ادامه دهید تا کاملا روشن و یکدست شود .

با یک کاردک بین لایه ها و روی سطح کیک را با این کرم بپوشانید . شکلات رنده شده را به کرم دور کیک با کمی فشار بچسبانید . و در صورتی که تا زمان پذیرایی مدت زیادی مانده کیک را در یخچال بگذارید و یک ساعت قبل از پذیرایی کیک را از یخچال خارج کنید تا به دمی اتاق برسد .

قبل از پذیرایی توت فرنگی های کامل را شسته و خشک کنید و به سلیقه ی خودتان دم و برگشان را بزنید یا بگذارید بماند سپس دور تا دور کیک بچینید .

فراستینگ باقیمانده را میتوانید در یک ظرف در دار که هوا به آن نفوذ کند تا 8 روز در فریزر نگهداری نمایید . این کرم روی کاپ کیک های وانیلی بسیار عالی خواهد بود فقط قبل از استفاده کرم را از فریزر خارج کنید تا به دمای اتاق برسد و دوباره هم بزنید تا پف کند.

مترجم : سبا

 

کیک کرم توت فرنگی
4 (74%) 36 رای