سس کارامل - دستور تهیه بهترین و خوشمزه ترین سس کارامل
سس کارامل : برای تهیه سس کارامل شکر و اب را مخلوط کنید و داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید,هم بزنید تا مخلوط شکر و آب به جوش بیاید و,

آکایران : 

آکاایران: سس کارامل

 

سس کارامل

 

 شکر 1 لیوان  .  آب 1/4 لیوان  .  خامه 1/2 لیوان  .  کره 80 گرم

 

,کارامل,سس,رسپی,طرز تهیه انواع کرم برای شیرینی

 

بنا به گزارش آکاایران : طرز تهیه : شکر و اب را مخلوط کنید و داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، هم بزنید تا مخلوط شکر و آب به جوش بیاید.

 

,کارامل,سس,رسپی,طرز تهیه انواع کرم برای شیرینی

 

مرتب هم بزنید تا رنگ شکر طلایی شود ( دقت کنید شکر نسوزد ) ، کره را اضافه کنید و پس از اینکه کره ذوب شد خامه را اضافه کنید و سریع هم بزنید.

 

,کارامل,سس,رسپی,طرز تهیه انواع کرم برای شیرینی

 

آنقدر هم بزنید تا به غلظت و رنگ دلخواه برسید سپس از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خوب سرد شود ، سس کارامل را داخل شیشه بریزید و در یخچال بگذارید ، برای استفاده مدتی در دمای اتاق قرار دهید یا گرم کنید تا کارامل نرم شود ، این سس برای انواع کیک ، شیرینی و دسر کاربرد دارد.

 

نکته ها : کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود ، خامه را پیش از اضافه کردن به کارامل گرم کنید ، از قابلمه ای بزرگ برای تهیه کارامل استفاده کنید بدلیل اینکه پس از اضافه کردن خامه حجم مواد به سرعت افزایش میابد ، در زمان تهیه کارامل بسیار دقت کنید چون شکر ذوب شده خطرناک است و باعث سوختگی های شدید میشود و پیشنهاد میشود در زمان تهیه کارامل ظرف آب سرد در کنار دست تان قرار دهید.

 

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :