نان موز - آموزش پخت نان موز و شکلات
نان موز = درون کاسه ای کره نرم شده را با شکر حدود 1 دقیقه بزنید سپس موزهای له شده و تخم مرغ و ماست را به ان اضافه,

آکایران : 

آکاایران: نان موز

 

نان موز و شکلات

 

بنا به گزارش آکاایران : آرد 2 لیوان . تخم مرغ 2 عدد . ماست 1/3 لیوان . موز 3 عدد . کره 1/4 لیوان . دارچین 1/2 قاشق چایخوری

شکر 1 لیوان . جوش شیرین 3/4 قاشق چایخوری . نمک 1/2 قاشق چایخوری . شکلات تلخ 1 بسته

 

,پخت,نان,موز,دستور پخت انواع نان

 

طرز تهیه : فر را از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ؛ آرد را با جوش شیرین ، دارچین و نمک مخلوط نموده و چند بار الک کنید.

 

درون کاسه ای کره نرم شده را با شکر حدود 1 دقیقه بزنید سپس موزهای له شده ( موزها را با پشت چنگال له کنید ) ، تخم مرغ و ماست را به ان اضافه نموده و با همزن مجدد بزنید تا مواد نرم و یکدست شوند سپس مخلوط آرد را کم کم به ان اضافه کنید و مخلوط نمائید تا خمیر ترد و نرمی بدست آید.

 

,پخت,نان,موز,دستور پخت انواع نان

 

شکلات را درون کاسه ای تکه کنید و روی بخار آب قرار دهید تا نرم شود سپس میان خمیر ساده بریزید و خمیر را کمی ورز دهید ( فقط در حدی که شکلات درون خمیر شود ) ، درون قالب کاغذ روغنی قرار دهید یا کف و دیواره های قالب را چرب کنید و خمیر نان را درون ان قرار دهید.

 

قالب را درون فری که با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده بودید به مدت 1 ساعت قرار دهید ( این زمان در بعضی فرها کمتر یا بیشتر است ، در انتهای پخت چاقویی را درون نان ببرید ، اگر تمیز بیرون امد نان اماده است ) ، پس از اماده شدن قالب نان را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود سپس برش بزنید و سرو کنید.

 

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :