نان شیرمال دارچینی بافته
نان شیرمال,نان دارچینی,نان,نان خانگی,طرز تهیه نان خانگی,نان شیرین,نان خانگی شیرین,طرز تهیه نان شیرمال دارچینی

نان شیرمال,نان دارچینی,نان

نان شیرمال دارچینی بافته          

زمان آماده سازی : 40 دقیقه

زمان پخت : 20 دقیقه

زمان کل : 4 ساعت

مواد لازم برای 2 لوف 22 سانتی

مواد لازم

شیر

1 فنجان

شکر

نصف فنجان

نمک

1 و نیم ق چ

مخمر فوری

4 و نیم ق چ

شکر

1 ق چ

آب گرم 50 درجه

1 فنجان

تخم مرغ هم دما با اتاق

2 عدد

آرد

6 فنجان الک شده

کره ذوب شده

4 ق غ

مواد میانی

کره ذوب شده

نصف فنجان

شکر

1 فنجان

شکر قهوه ای

نصف فنجان

پودر دارچین

2 ق غ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرزتهیه نان شیرمال دارچینی بافته آشنا میکنیم .

شیر ، شکر و نمک را مخلوط کرده روی حرارت متوسط به بالا هم بزنید تا شکر ذوب شده و شیر از اطراف شروع به ریز جوش زدن کند سپس کناری بگذارید و مشغول تهیه سایر مواد شوید .

مخمر و 1 ق چ شکر را در آب گرم 50 درجه حل کنید و در کاسه همزن ریخته 10 دقیقه رویش را بپوشانید تا مخمر عمل کرده و کف کند .سر پدالی همزن را وصل کنید .

تخم مرغ ها را اضافه کرده هم بزنید و مخلوط شیر که ولرم شده را اضافه کنید و سر خمیر گیر همزن را وصل کنید . آرد را کم کم اضافه کنید تا زمانی که خمیر حالت الاستیک پیدا کند . کره را اضافه کرده دوباره هم بزنید تا خمیر از اطراف کاسه جمع شود . ممکن است نیازی به استفاده از همه ی آرد نداشته باشید . بعد ازین که خمیر از اطراف کاسه جمع شد 5 دقیقه دیگر به هم زدن ادامه دهید یا این که با دست روی سطحی کمی آرد پاشی شده خمیر را ورز دهید .

خمیر را گرد کرده و در کاسه ای که با کره چرب کرده اید گذاشته رویش را بپوشانید و حدود 1 ساعت یا بیشتر در محلی گرم بگذارید استراحت کند تا حجمش دو برابر شود .

چند مشت روی خمیر بزنید تا هوای اضافه اش گرفته شود سپس خمیر را نصف کرده و هر نیمه را به اندازه ی مستطیلی 22 * 32 سانتی روی سطحی کمی آرد پاشی شده به ضخامت حدود نیم سانت خمیر را باز کنید .

و روی خمیر کره ذوب شده بکشید و و نیمی از مخلوط میانی را رویش بپاشید و سپس خمیر را از سمت طولانی تر محکم رول کنید .

نان شیرمال,نان دارچینی,نان

 

نان شیرمال,نان دارچینی,نان

مطابق تصویر رول را به صورت طولی از وسط برش بزنید و دو رول جدا شده ی خمیر را دور هم بپیچید به شکلی که قسمت برش خورده به رو باشد انتهای خمیر ها را به هم بچسبنید و سپس هر کدام را در قالب لوفی که کاملا چرب شده قرار دهید و دوباره رویشان را بپوشانید و 1 ساعت دیگر استراحت دهید تا حجمشان دو برابر شود .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود و نان ها را به مدت 20 – 25 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و طلای شوند یا این که دمای داخلیشان به 190 درجه فارنهایت برسد و به صورت گرم یا هم دما با اتاق سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :