طرز تهیه نان نارگیلی پرتقالی
این نان آسان که سریع هم آماده می شود کاملاً از عطر پرتقال و نارگیل رنده شده سرشار است این نان فوق العاده مرطوب است و برای سرو کردن در دمای اتاق و یا به صورت تست

آکاایران: طرز تهیه نان نارگیلی پرتقالی


آکاایران: این نان آسان که سریع هم آماده می شود کاملاً از عطر پرتقال و نارگیل رنده شده سرشار است. این نان فوق العاده مرطوب است و برای سرو کردن در دمای اتاق و یا به صورت تست شده با کره مناسب است.

طرز تهیه:


1. توری فر را در طبقه ی وسط قرار دهید و فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک قالب نان به اندازه ی 23 در 13 سانتی متر را با اسپری آشپزی نچسب یا کره یا روغن بپوشانید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

2. آرد، بکینگ پودر، دارچین و نمک را در یک کاسه ی بزرگ با همزن بزنید. ماست، شکر، تخم مرغ، نارگیل عصاره ی پوست پرتقال و وانیل را در کاسه ی دیگری بزنید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

3. مخلوط ماست را داخل مخلوط آرد بریزید. با یک قاشق یا ملاقه هم بزنید تا مخلوط شوند. روغن
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

4. خمیر را داخل قالب نان آماده شده بریزید و به مدت 50 تا 55 دقیقه تا زمانی که اگر خلال دندانی در وسط نان فرو کنید چیزی به آن نچسبد، در فر بپزید. نان را 15 دقیقه در قالب بگذارید تا خنک شود سپس روی توری خنک کننده قرار دهید تا کاملاً سرد شود.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

5. برای براق کردن نان:

پودر شکر و آب پرتقال را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند سپس قطره قطره روی نان بریزید.
6. 10 دقیقه صبر کنید تا رویه ی نان خودش را بگیرد.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

نکته:


ما توانستیم از یک قالب نان 20 در 10 هم با موفقیت استفاده کنیم و از آنجایی که قالب کمی کوچکتر است نان حالت گنبدی زیبایی پیدا می کند.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه


.

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :