آموزش درست کردن نان روتی خوشمزه هندی برای صبحانه
طرز تهیه نان روتی یا چاپاتای هندی بسیار راحت و پخت آن در ماهیتابه است ، این نان خوشمزه و راحت متعلق به کشور هند است .شما می توانید برای طعم دار کردن این نان از

 

عکس اصلی دستور نان روتی یا چاپاتی هندی

آکاایران: نان، همیشه بر سر هر سفره ای بوده و فقیر و ثروتمند هم نمی شناخته و از مواد های اصلی و لازم برای ادامۀ زندگی ماست، شاید همین حیاتی بودن ان است که ما شاهد نان های متنوع در نواحی مختلف جهان باشیم. امروز می خواهیم نان روتی که یک مدل نان هندی است را به شما آموزش دهیم. طرز تهیۀ نان روت خیلی راحت و با مواد اولیه بسیار ساده که در همه جا وجود دارد، قابل پختن است.  برای طعم دار کردن نان روتی میتوانید از ادویه های مختلف متناسب با سلیقه خودتان استفاده کنید. ضخامت نان را میتوانید متناسب با سلیقه خودتان کمی تغییر دهید.برای آموزش تهیه این نان خوشمزه هندی در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

 

نان روتی

مواد لازم نان روتی  

آب جوش 150 گرم 
آرد      1 لیوان
نمک       یک سوم قاشق چایخوری

 

طرز تهیه نان روتی

آب در حال جوش ، نمک و آرد را با هم مخلوط کنید و با چنگال هم بزنید تا کمی خنک شود.  سپس خمیر را حدود 15 – 30 دقیقه ورز دهید تا منسجم شود و در صورت تمایل سبزی را ادویه دلخواتان را به آن اضافه کنید.

روی خمیر را با پارچه بپوشانید و نیم تا دو ساعت در محلی گرم بگذارید استراحت کند.

با این که خمیر این نان پف نمی کند ولی هر چه بیشتر استراحت کند ، بهتر ور می آید.

بعد از استراحت خمیر را به قسمت های مساوی در اندازه دلخواه ( به اندازه نارنگی کوچک )  تقسیم کنید و چانه بگیرید  و رویشان را بپوشانید و 10 دقیقه دیگر استراحت بدهید.

روی میز کار را آرد پاشی کنید و چانه های خمیر را یکی یکی با وردنه به صورت یکنواخت پهن کنید.

اگر خمیر به وردنه می چسبد میتوانید کمی آرد رویش بپاشید. 

نیازی نیست که خمیر نان روتی را خیلی نازک و ورقه ای کنید.

تابه ای ضخیم با کف چدنی برای پخت نان انتخاب کنید و روی حرارت بگذارید داغ شود.

خمیر را داخل تابه داغ بیندازید و بعد از این که یک سمتش پر از حباب شد ، نان را برگردانید و 10 – 20 ثانیه صبر کنید تا سمت دیگرش هم بپزد. 

 

طرز تهیه نان روتی, خمیر نان روتی, آموزش نان روتی

در این مرحله اگر میخواهید دو لایه نان از هم جدا شوند و کاملا پف کند ، خمیر را با کف گیر از تابه برداشته روی شعله مستقیم گاز بگذارید تا پف کند ، در صورت لزوم نان را برگردانید تا سمت دیگرش هم روی شعله مستقیم قرار بگیرد و دو لایه نان کاملا از هم جدا شوند سپس به داخل تابه برگردانید و با کف گیر روی نان فشار بیاورید تا هوای داخلش خارج شود و نان حالت صاف پیدا کند.

برای پخت نان روتی بهتر است از آرد سبوس دار مثل آرد نان سنگک استفاده کنید.

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :