در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه شیرینی پنیری را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

این هم یک شیرینی برای آن هایی که دوست ندارند شیرینی شان شیرین باشد. شیرینی پنیری یک نوع شییرنی بسیار خوشمزه است که با پنیر خامه ای آن را تهیه می کنند و بسیا خوش طعم و خوش عطر است. در این مطلب آکاایران طرز تهیه شیرینی پنیری را آموزش داده است. با ما همراه شوید.

شیرینی کیک پنیری

 تهیه شیرینی پنیری

مواد لازم:  

مواد لازم میزان
آرد   یک فنجان
زرده تخم مرغ   3 عدد
 آرد سبوس دار    نصف فنجان
 نمک    نصف قاشق چای خوری
 پنیر چدار رنده شده    نصف فنجان
 کره جامد    100 گرم
 آب یخ    1 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

آکاایران:  آردها و نمک و پنیر چدار را با هم در مخلوط کن بریزید و آن ها را خوب با هم مخلوط کنید (حدود 10 ثانیه). کره را به تکه های کوچک خرد کنید و آن را داخل مخلوط کن، کاملاً با مواد دیگر ترکیب نمایید. سپس در حالی که مخلوط کن در حال چرخیدن است، آب سرد و زرده تخم مرغ را اضافه کنید. در این زمان خمیر شبیه دانه های کوچک به نظر می رسد. مخلوط کن را خاموش نمایید و مواد را در کاسه ای بریزید و با دست کاملاً ورز دهید.

همه مواد را با دست به صورت یک توپ بزرگ دربیاورید. آن را میان پلاستیک قرار دهید و با وردنه صاف کنید. خمیر را کاملاً با پلاستیک بپوشانید طوری که هوایی به داخل آن نفوذ نکند. سپس آن را حدود 20 دقیقه در یخچال قرار دهید. دمای فر را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.سطح صافی را کاملاً با آرد بپوشانید و خمیر را روی آن پهن کنید. با وردنه خمیر را صاف کنید طوری که به ضخامت 5 میلی متر برسد. با استفاده از قالب مناسب، خمیر را به شکل مورد نظر برش بزنید.

سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. خمیرها را روی آن بچینید و به مدت 15 دقیقه در فر قرار دهید. صبر کنید تا شیرینی ها سرد شوند و بعد آن ها را میل بفرمایید.

امیدواریم با تهیه این شیرینی پنیری خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران

شیرینی پنیری | روش تهیه شیرینی پنیری
4.9 (98%) 49 رای