شیرینی نخودچی - طرز تهیه شیرینی نخودچی بدون فر
شیرینی نخودچی بدون فر : آرد نخودچی را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید,با قاشق هم بزنید تا زمانیکه رنگ آرد طلایی شده و عطر خوبی از آرد نخودچی

آکایران : 

آکاایران: شیرینی نخودچی

 

شیرینی نخودچی بدون فر

 

بنا به گزارش آکاایران : آرد نخودچی 1 لیوان  .  پودر شکر 1 لیوان  .  کره ذوب شده یا روغن جامد 1/2 لیوان  .  هل 2 عدد

 

,شیرینی,نخودچی,بدون,طرز تهیه انواع شیرینی خشک

 

طرز تهیه : آرد نخودچی را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، با قاشق چوبی هم بزنید تا زمانی که رنگ آرد طلایی شده و عطر خوبی از آرد نخودچی بلند شود سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید سرد شود.

 

,شیرینی,نخودچی,بدون,طرز تهیه انواع شیرینی خشک

 

برای تهیه پودر شکر شکر و دانه های هل را داخل میکسر بریزید و بزنید تا به شکل پودر شود سپس همراه با کره ذوب شده به آرد نخودچی اضافه نمایید و با دست مخلوط کنید تا به شکل خمیری نرم درآید ( میتوانید از پودر قند هم استفاده کنید ).

 

,شیرینی,نخودچی,بدون,طرز تهیه انواع شیرینی خشک

 

با دست از خمیر تکه هایی به اندازه یک گردو بردارید و به شکل گرد حالت دهید ( میتوانید روی شیرینی ها را کمی مرطوب کنید سپس مقداری خلال بادام یا پودر پسته روی شیرینی ها بپاشید ) ، شیرینی ها را داخل ظرف دربسته نگهداری کنید.

 

نکته ها : راز خوشمزه شدن این شیرینی بو دادن آرد نخودچی است یعنی باید به اندازه ای تفت دهید که بوی خوبی از آرد بلند شود ؛ میتوانید به جای کره از روغن جامد هم استفاده کنید اما کره طعم بهتری به شیرینی میدهد.

 

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :