طرز تهیه شیرینی کاکائویی
شکر، کره ، تخم مرغ و وانیل را با هم مخلوط کنید و بزنید. شیرینی کاکائویی ,طرز تهیه شیرینی کاکائویی ,روش تهیه شیرینی کاکائویی ,طرز پخت شیرینی کاکائویی ,آموزش پخ

شیرینی پزی - انواع شیرینی خشک - روش تهیه شیرینی کاکائویی

شکر، کره ، تخم مرغ و وانیل را با هم مخلوط کنید و بزنید.بعد آرد را کم کم اضافه کنید و با دست خوب ورز دهید. بعد خمیر را در کیسه نایلونی قرار داده و مدت 30 دقیقه...

مواد لازم:
شکر= 150 گرم
کره= 300 گرم
تخم مرغ= 1 عدد
وانیل= یک چهارم قاشق چایخوری
آرد =450 گرم


طرز تهیه:

شکر، کره ، تخم مرغ و وانیل را با هم مخلوط کنید و بزنید.
بعد آرد را کم کم اضافه کنید و با دست خوب ورز دهید. بعد خمیر را در کیسه نایلونی قرار داده و مدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید.
برای اینکه خمیر با دو رنگ داشته باشید، 3 قاشق غذا خوری از آرد را کم کرده و 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو اضافه کنید (برای دو رنگ خمیر، مواد را نصف می کنید).
خمیر را کمی ورز دهید. بعد گلوله ای از خمیر را بردارید و با وردنه به قطر 3 میلی متر باز کنید. همینطور خمیر کاکائویی را هم باز کنید و روی خمیر ساده بگذارید (خمیرها را با کارد به صورت مربع ببرید که منظم باشند و خمیر کاکائویی یک سانتیمتر کوچک تر از خمیر ساده باشد) .
بعد خمیر را با دقت رول کنید و یک ساعت در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. سپس با چاقوی تیز برش بزنید.
خمیرهای اضافی را هم می توانید به صورت رول های باریک درست کنید و دو رنگ متضاد را کنار هم بگذارید و دو رول هم روی آنها قرار دهید و بعد برش بزنید (باید قبل از برش زدن در یخچال بگذارید).
بعد از برش خمیر، آن را در سینی فر قرار داده و برای مدت 20 دقیقه با حرارت 170 درجه سانتیگراد بپزید ( فر را قبلا باید گرم کنید).
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :