.
.
.
..


شیرینی کشمشی

1393/02/25


  شیرینی کشمشی   ,طرز تهیه  شیرینی کشمشی   ,روش تهیه  شیرینی کشمشی   ,[categoriy]

 

شیرینی کشمشی ,طرز تهیه شیرینی کشمشی ,روش تهیه شیرینی کشمشی ,طرز پخت شیرینی کشمشی ,آموزش پخت شیرینی کشمشی ,مواد لازم برای شیرینی کشمشی , شیرینی کشمشی خوشمزه ,دستور پخت شیرینی کشمشی ,زمان پخت شیرینی کشمشی ,آموزش آشپزی ,آشپزی ,طرز تهیه انواع شیرینی خشک

مواد لازم :

400 گرم     خاک قند
300 گرم    آرد
200 گرم    روغن جامد
3 عدد    تخم مرغ
100 گرم    کشمش
به مقدارکم    وانیل

روش تهیه شیرینی کشمشی
پودر قند و روغن را مخلوط نموده و می زنیم تا سفید شود . سپس تخم مرغ ها را شکسته ، جدا می کنیم و وانیل را با زرده می زنیم .
سفیده آنها را هم جدا می زنیم و سپس تمامی مواد را خوب با هم مخلوط کرده ودرپایان ، آرد و کشمش را اضافه می کنیم. یک سینی با کاغذ روغنی آماده نموده ، مواد را در قیف ریخته ، بر روی کاغذ قرار می دهیم و در فری که قبلاً با حرارت 180 – 200 درجه گرم شده ، به مدت 5 دقیقه می گذاریم.

نکته:
دو نکته ای که وجود دارد این است که چون شیرینی درحین پختن ، پف می کند خمیرها را باید با فاصله روی سینی بگذاریم و دیگر اینکه درجه حرارت فر نباید خیلی بالا باشد.

نکات تغذیه ای:
نکته جالبی که می توان درباره این شیرینی به آن اشاره کرد این است که کشمش دارای میزان قابل توجهی کلسیم است . کلسیم بالای موجود در کشمش، برای افراد مسن و کودکان در حال رشد بسیارمفید است ،  پس توصیه می کنیم این شیرینی را تهیه کنید و از فوائد کشمش موجود در آن سود ببرید.
کل مواد شیرینی دارای 4هزارکالری انرژی می باشد ، یعنی اگرازکل مواد 40 عدد شیرینی تهیه کنید ، هر کدام دارای 100 کالری انرژی خواهد بود .

 


.

مطالب مرتبط

0 توضیحات

هیچ نظری وجود ندارد. اولین نفر برای نظر دهی به این مقاله باشید!

ارسال یك نظر
It will not be published

Notify me via e-mail on replies
هجی كردن هجی كردن

/**/
.
.
.
.
.