طرز تهیه “شیرینی مادلین موکا”
شیرینی موکا شکلاتی و شیرینی موکای فندقی و شیرینی موکا و فندق و شیرینی موکا فندقی و شیرینی موکا چینو را در آکاایران ببینید

Image result for ‫شیرینی مادلین موکا‬‎

آکاایران : شیرینی مادلین موکا، شیرینی با طعم تلخ و شیرین و دورنگ است که در کنار چای بسیار عالی خواهد بود.

اصالت شیرینی فرانسوی مادلین که (Mocha Madeleines ) نامیده می‌شود به شمال فرانسه برمی‌گردد، این شیرینی به طور سنتی در قالب‌های صدفی شکل درست می‌شود و معمولا به مخلوط آن ترکیبی از آجیل‌ها، بادام و پوست لیموی رنده شده اضافه می‌شود.برای آموزش این شیرینی خوشمزه فرانسوی با آکا ایران همراه باشید.

Image result for ‫شیرینی مادلین موکا‬‎ Image result for ‫شیرینی مادلین موکا‬‎

 

با این مقدار مواد حدود 24 عدد شیرینی آماده می شود.

لازم: 

شکر ریزدانه

¾ 2 پیمانه

آرد

1 پیمانه

پودر کاکائو

¼ پیمانه

قهوه اسپرسوی دم کرده

¼ پیمانه

کره

120 گرم

تخم بزرگ

3 عدد

پودر قهوه اسپرسو

½ 1 قاشق غذاخوری

پودر وانیل

½ قاشق چای‎خوری

بیکینگ پودر

½ قاشق چای‎خوری

نمک

¼ قاشق چای‎خوری

  1. برای تهیه مادلین، تخم مرغ‎ها، ½ پیمانه شکر و وانیل را به مدت 4 دقیقه با دور متوسط همزن بزنید تا کف کند.
  2.  آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر، 1 قاشق غذا خوری از پودر اسپرسو آسیاب شده و نمک را با هم مخلوط کنید.
  3. مخلوط آرد را در مخلوط تخم مرغ بریزد و آن‎ها را با قاشق هم بزنید.
  4. سپس کره آب شده و سردشده را اضافه کنید و آن را با بقیه مواد مخلوط کنید. این مخلوط را تا صبح روز بعد در یخچال قرار دهید. حواستان باشد که حتما روی ظرف را با نایلکس یا سلفون کامل بپوشانید که خمیر خشک نشود.
  5. قالب‎های مدلین را با مقداری کره چرب کنید و مقداری پودر کاکائو در آن‎ها بپاشید و اضافه پودر کاکائو را بتکانید. تا زمان استفاده، قالب های کاور شده را در یخچال قرار دهید.
  6. فر را با دمای 190 درجه سانتی‎گراد گرم کنید. 
  7. در هر قالب 1 قاشق غذاخوری پُر خمیر قرار دهید. آن‎ها را به مدت 7 تا 8 دقیقه بپزید. بعد از این زمان سریع شیرینی‎ها را بیرون بیاورید تا خنک شوند. برای اطمینان از پخت شیرینی ها یک خلال دندان را داخل آن فرو ببرید اگر تمیز بیرون آمد شیرینی شما آماده است.
  8. برای تهیه سس شیرینی، باقی شکر را در ¼ پیمانه قهوه اسپرسو حل کنید و بعد باقی پودر قهوه را به این مخلوط اضافه کنید. (این سس در دمای اتاق به مدت 2 روز قابل نگهداری است.)
  9. زمانی که سس خنک شد، شیرینی های مادلین‎ را با زاویه تا نیمه در آن فرو برید و شیرینی‎ها را تکان دهید تا لعاب اضافی بریزد. (اگر لعاب غلیظ بود، مقداری قهوه دم شده به آن اضافه کنید و اگر رقیق بود، مقداری پودر قند اضافه کنید.) شیرینی‎ها را روی کاغذ روغنی قرار دهید تا لعاب کامل جذب آن‎ها شود، در حدود 30 دقیقه بعد شیرینی آماده است.
منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :