طرز تهیه کوکی زغال اخته و جو دوسر با شکلات سفید
فر را با درجه حرارت درجه فارنهایت یا درجه ی سانتی گراد روشن کنید کره و شکر قهوه ای و شکر دانه ریز را درون کاسه ی بزرگی میریزیم و به کمک همزن برقی با دور متوسط م

آکاایران: طرز تهیه کوکی زغال اخته و جو دوسر با شکلات سفید
آکاایران: فر را با درجه حرارت 350 درجه فارنهایت یا 176درجه ی سانتی گراد روشن کنید.


کره و شکر قهوه ای و شکر دانه ریز را درون کاسه ی بزرگی میریزیم و به کمک همزن برقی با دور متوسط مواد را باهم میزنیم تا شکل خامه مانند به خود بگیرند. سپس تخم مرغ ها و عصاره ی وانیل و پوست پرتقال رنده شده را به مواد اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم.
در یک کاسه ی دیگر آرد را به همراه نمک و دارچین و جوش شیرین خوب باهم مخلوط میکنیم. بعد از مخلوط کردن مواد باهم مخلوط کره و شکر را به آرامی به مخلوط آرد اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا مواد خوب به خورد هم بروند، و بعد قره قاط یا همان زغال اخته ی خشک شده را به همراه جو دوسر و چیپس های شکلاتی سفید به مواد اضافه میکنیم و مواد را خوب هم میزنیم.
روی سینی فر کاغذ شیرینی پذی قرار میدهیم و مواد کوکی را مثل شکل زیر را روی کاغذ میگذاریم و به وسیله ی قاشق روی مواد فشار میدهیم تا مواد پهن شوند.
کوکی ها باید به مدت 8 الی 10 دقیقه در فر باشند تا پخته شوند و حالت ترد و شکننده دارا باشند. بعد از این مدت کوکی ها را از فر در بیاورید و اجازه دهید خنک شوند، سپس آنها را از روی سینی بردارید.

با این میزان مواد تعداد حدود 30 عدد کوکی به دست می آید.


,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه


.

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :