طرز تهیه شیرینی دوناتی شکل با رویه نارگیلی
شیرینی ها را درست کنید فر را با دمای درجه فارنهایت ( درجه سانتی گراد) داغ کنید در یک مخلوط کن کره و شکر را بزنید و خامه ای کنید تا سبک و پفکی بشوند در یک کاسه آ

آکاایران: طرز تهیه شیرینی دوناتی شکل با رویه نارگیلی


آکاایران: شیرینی ها را درست کنید:


فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید.
در یک مخلوط کن کره و شکر را بزنید و خامه ای کنید تا سبک و پفکی بشوند.
در یک کاسه آرد، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کنید. مخلوط آرد را در سه نوبت به کره خامه ای شده اضافه کنید و بین هر بار اضافه کردن خوب بزنید و دیواره های ظرف را هر موقع لازم بود بتراشید. شیر و عصاره وانیل را اضافه کنید و مخلوط کنید تا ترکیب شوند و خمیر به صورت تکه های درشت در بیاید و شکل بگیرد.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

با استفاده از دست خمیر را نصف کنید و آن را فشار دهید تا به شکل دو صفحه گرد فشرده در بیاید. هر صفحه را محکم داخل پوشش پلاستیکی بپیچید و 1 ساعت تا سفت شود در یخچال قرار دهید.
زمانی که خمیر سرد شد صفحه ها را روی یک سطح کمی آرد پاشی شده پهن کنید تا ضخامت آن به 3 میلی متر برسد. با یک قالب دوناتی شکل هر چقدر می توانید شیرینی از داخل خمیر در بیاورید. شیرینی ها را داخل یک سینی فر که با کاغذ روغنی کف آن را پوشانده اید قرار بدهید و همین مراحل را برای نصفه ی دوم خمیر هم تکرار کنید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

شیرینی ها را 10 تا 12 دقیقه در فر بپزید و بعد از گذشت نصف این زمان سینی را بچرخانید تا رنگ شیرینی ها طلایی کمرنگ بشود. شیرینی ها را روی یک توری بگذارید تا کاملاً خنک بشوند.

رویه نارگیلی را درست کنید:


نارگیل را داخل یک سینی فر بریزید که کف آن کاغذ روغنی انداخته اید . آن را 10 دقیقه تا زمانی که بو داده شود در فر با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) بپزید و گاهی هم بزنید تا مطمئن شوید که یکدست قهوه ای می شوند و نمی سوزند. نارگیل بو داده را از فر بیرون بیاورید و کنار بگذارید.
کارامل و شیر و نمک را در یک قابلمه دو جداره اب کنید. به جای قابلمه دوجداره می توانید آنها را در یک روغن دان کوچک بریزید و روی یک روغن دان بزرگ آب در حال غل زدن قرار دهید.
کارامل ها را تا زمانی که کاملاً آب شوند حرارت دهید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و 3/4 کارامل را در یک کاسه بزرگ با نارگیل بو داده مخلوط کنید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

1/4 فنجان کارامل باقیمانده را با دقت روی شیرینی های خنک شده بمالید سپس مقداری از مخلوط نارگیل را روی آن بپاشید و فشار دهید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

بگذارید شیرینی ها 30 دقیقه بمانندو خنک شوند. اگر مخلوط نارگیل و کارامل موقع ریختن روی شیرینی ها سفت شد آن را داخل قابلمه دوجداره بریزید و گرم کنید تا دوباره قابل پخش کردن بشود.
شکلات تلخ را در یک قابلمه دوجداره یا ماکروویو آب کنید. کف هر کدام از شیرینی ها را در شکلات بزنید و آنها را در یک سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید قرار دهید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

با یک چنگال چند قطره شکلات روی قسمت بالایی آنها بریزید. بگذارید شیرینی ها بمانند تا شکلات کاملاً سفت شود.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

نکته:


اگر قالب شیرینی پزی دونات شکل ندارید می توانید دو قالب معمولی را داخل هم بیندازید تا شکل حلقه ای درست شود. به جای آن هم می توانید از در شیشه ی ادویه با دو اندازه متفاوت استفاده کنید.
اگر خمیر بعد از اینکه از یخچال بیرون آمد خیلی سرد شد و نمی توانستید آن را پهن کنید بگذارید 10 دقیقه بماند سپس پهن کنید و شیرینی ها را برش دهید.
شیرینی ها باید طلایی خیلی کمرنگ بشوند. اگر شک داشتید آن را کمتر از زمان لازم بپزید.
اگر از خرده شکلات تلخ استفاده می کنید 300 گرم آن برابر 1و 2/3 فنجان است.
نارگیل خیلی سریع می سوزد پس حواستان به آن باشد و زیاد هم بزنید.
وقتی 1/4 فنجان کارامل باقیمانده را روی شیرینی ها می مالید مخلوط نارگیلی بهتر به شیرینی می چسبد.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه


.

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :