در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه مسقطی زعفرانی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

مسقطی دسر سنتی خوشمزه ای است که عطر و بوی خونه مادربزرگ ها را به یادمان می اندازد. این دسر لذیذ برای پذیرایی هم مناسب است.مسقطی زعفرانی یک دسر ایرانی سالم است که همهٔ بچه ها خاطرهٔ آن را از خانهٔ مادر بزرگ ها به یاد دارند. با آکاایران همراه شوید تا طرز تهیه این دسر خوشمزه را فراگیرید.

طرز تهیه مسقطی زعفران روش اول:

مسقطی زعفرانی شیراز

مسقطی زعفرانی

مواد لازم:

مواد لازم میزان
نشاسته گل گندم 75 گرم
آب 750 میلی گرم
شکر 200 گرم
زعفران 1 ق غ
دانه هل به مقدار لازم
کره 50 گرم
طرز تهیه: آکاایران: ابتدا نشاسته را در آب حل کرده و اجازه می دهیم تا ته نشین شود. سپس روی آن را خالی کرده و تمامی مواد به جز کره را با هم مخلوط می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم. مرتب مواد را با همزن دستی به هم می زنیم تا به غلظت مناسب برسد. این مایه باید آن قدر غلیظ شود تا رد همزن روی آن بماند. در این مرحله کره را اضافه کرده و به هم می زنیم. مسقطی را داخل یک سینی بزرگ ریخته و بعد از خنک شدن برش می زنیم یا داخل قالب های یک نفره تقسیم کرده و پس از این که خنک شد آنها را داخل ظرف مورد نظر برگردانده و تزئین می کنیم. مسقطی برای خنک شدن احتیاجی به یخچال ندارد و در دمای محیط پس از چند ساعت به خوبی خودش را می گیرد. روی مسقطی ها را می توانید با خلال بادام، پسته و پودر نارگیل تزیین کنید.   طرز تهیه مسقطی زعفران روش دوم:
مسقطی زعفرانی با شیر
تهیه مسقطی زعفران مواد لازم:
مواد لازم میزان
نشاسته 300 گرم
شکر 600 گرم
کره 250 گرم
آب سرد 8 لیوان
گلاب 1 لیوان
آبلیمو 3 ق غ
خلال پسته و زعفران دم کرده به میزان لازم

طرز تهیه:

آکاایران: نشاسته را با آب مخلوط کنید تا نشاسته حل شود سپس از صافی رد کنید تا یکدست شود ؛ قابلمه ای را روی حرارت ملایم قرار دهید و نشاسته حل شده را درون ان بریزید ، شکر و زعفران را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا نشاسته غلیظ شود.پس از اینکه نشاسته خودش را گرفت گلاب و کره را اضافه و مخلوط کنید سپس از روی حرارت بردارید و داخل قالبی که چرب کرده اید بریزید و پخش  کنید روی آن پودر پسته بپاشید ، قالب را درون یخچال قرار دهید تا مسقطی خودش را بگیرد سپس برش بزنید و سرو کنید.

نکته ها : حرارت باید ملایم باشد تا مسقطی خشک و سفت نشود ، میتوانید بجای خلال پسته از خلال بادام ، پودر نارگیل و … هم استفاده کنید.

امیدواریم با تهیه این مسقطی زعفرانی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران

مسقطی زعفرانی
4.9 (98%) 49 رای