آموزش درست کردن شیرینی سنتی فرانسوی به نام کوئین آمان
کوئین-آمان نوعی پیستری یا شیرینی فرانسوی ست که سابقه ی آن به قرن نوزدهم برمیگردد. تشکیل شده از لایه های کریسپی که بین آنها را کره و شکر کاراملی پوشانده است. طرز

آکاایران: کوئین آمان یک کیک شیرین بریتون‌ها است که با خمیر چند لایه درست شده‌است. این یک کیک گرد چند لایه است که در اصل با خمیر نان (امروزه گاهی خمیر وینویزری) درست می‌شود، حاوی لایه‌هایی از کره و شکر است که شبیه به خمیر هزارلا است . در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا طرز تهیه این شیرینی سنتی خوشمزه فرانسوی را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

شیرینی کوئین آمان با خمیر هزارلا

مواد لازم شیرینی کوئین آمان با خمیر هزارلا  

خمیر هزارلا    1 بسته 
شکر  نصف پیمانه 
کره هم دما با اتاق  به میزان لازم

 

خوشمزه ترین شیرینی های گوشه و کنار دنیا - کجارو

طرز تهیه شیرینی کوئین آمان با خمیر هزارلا

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. 

خمیر هزار لا را از یخچال خارج نموده به ضخامت 1 – 2 سانتیمتر به شکل مستطیل کشیده پهن کنید و پشت و رویش را شکر پاشی کرده و وردنه بکشید تا شکر به خمیر بچسبد و 3 بار از طول روی هم تا بزنید.

برای کاراملایز شدن کف شیرینی ها سطح سینی فر یا کاغذ روغنی را با یک لایه کره هم دما با اتاق کاملا بپوشانید مقدار فراوان شکر بپاشید تا به کره ها بچسبند و یک لایه ضخیم شکر کف سینی داشته باشید.

 

طرز تهیه شیرینی کوئین-آمان فرانسوی - طعمی چشیدنی

 

از قالب حلقه ای با قطر 10 سانتی متر و ارتفاع 3 سانتی متر ، استفاده کنید ، دیواره های قالب ها را  را با کره فراوان چرب کرده شکر پاشی کنید و درون سینی فر بچینید. 

در روش سنتی تهیه شینی کوئین آمان میتوانید خمیر هزارلا را به قطر 1 سانتی متر پهن کرده و به صورت مربع های 10 سانتی متری برش بزنید و گوشه های هر مربع را به سمت مرکز تا بزنید و با فشار دست شکل داده و داخل حلقه های گرد درون سینی فر قرار دهید.

در روش دیگر خمیر هزارلا را پهن کرده و از سمت ضلع بزرگتر رول کنید و سپس به اندازه 3 سانتی متر رول را برش بزنید و هر کدام را داخل سینی فر بچینید. 

روی خمیرها را بپوشانید و 45 – 60 دقیقه استراحت دهید تا حجمشان دو برابر شود سپس به مدت 35 دقیقه در فر بپزید و بعد از خنک شدن از قالب ها جدا کرده و سرو نمایید. 

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :