شیرینی ناپلئونی شکلاتی با خمیر فیلو
شیرینی ناپلئونی شکلاتی با خمیر فیلو ,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی شکلاتی با خمیر فیلو ,روش تهیه شیرینی ناپلئونی شکلاتی با خمیر فیلو ,طرز پخت شیرینی ناپلئونی شکلا

مواد لازم

 کره آب‌شده نصف پیمانه

پودر کاکائو و پودر قند به میزان لازم

خمیر فیلو به میزان لازم - روش تهیه خمیر فیلو

زرده تخم‌مرغ 5 عدد

شیر 2.5 پیمانه

وانیل و نمک از هر کدام نصف قاشق مرباخوری

شکر 1 پیمانه

آرد نصف پیمانه

شکلات چیپسی نصف پیمانه

شیرینی ناپلئونی شکلاتی با خمیر فیلو

طرزتهیه

سطح یک برگ از خمیر فیلو  (که دستور تهیه آن قبلا ذکر شده) را با برس کره آب شده زده و تا چهار لایه این کار را ادامه میدهیم . سپس خمیر را به صورت مربع‌های 10 سانتی‌متری می‌بریم.هر تعداد که مربع های 10 سانتیمتری داشتید یکچهارم آن را پودر کاکائو پاشیده و با پودر قند تزیین نمایید تا در آخر برای لایه رویی شیرینی ناپلئونی شکلاتی استفاده شود.در صورتی که تمایل دارید روی شیرینی ناپلئونی شما با خامه یا خامه شکلاتی تزئین شود اسن کار لازم نمیباشد.

خمیر‌ها را با احتیاط در سینی فری که قبلا با حرارت 175 درجه سانتی‌گراد گرم شده میگذاریم و به مدت 7 دقیقه در فر قرار داده تا سطح آنها طلایی شود.

برای آماده نمودن کرم شیرینی ناپلئونی شکلاتی در مرحله نخست دو پیمانه شیر، وانیل و نمک را روی حرارت قرار می‌دهیم تا داغ شود، زرده‌ها را با شکر آنقدر می‌زنیم تا رنگ آن سفید و مثل کرم غلیظ شود. آرد را هم در باقیمانده شیر حل کرده و همراه زرده‌ها به شیر اضافه می‌کنیم. کرم را روی حرارت ملایم آنقدر هم بزنید تا غلیظ شود. ظرف را از روی حرارت برداشته و شکلات را افزوده و مخلوط می‌کنیم تا شکلات ذوب شود.

در صورتی که مایل نبودید از کرم استفاده نمایید می توانید از خامه فرم گرفته شکلاتی به جای کرم استفاده کنید.

برای درست کردن هر شیرینی لابه لای سه عدد خمیر کرم شکلاتی می‌مالیم و برای لایه رویی از خمیری که قبلا توسط شکلات و پودر قند تزیین شده استفاده می‌کنیم.

شیرینی ناپلئونی شکلاتی آماده شده را در ظرف بسته برای مدت حداقل یک ساعت در یخچال گذاشته تا خنک شود و سپس میل نمایید.

place this render call where appropriate gapi.plusone.go();//

شیرینی ناپلئونی شکلاتی با خمیر فیلو ,طرز تهیه  شیرینی ناپلئونی شکلاتی با خمیر فیلو ,روش تهیه  شیرینی ناپلئونی شکلاتی با خمیر فیلو

flowplayer("player", "http://akairan.com/arf/videos/js/flowplayer-3.1.3.swf");//

شیرینی پزی آکاایران

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :