نارنجک های خامه عسلی
طرز تهیه نارنجک خانگی,طرز تهیه نون خامه ای,طرز تهیه شیرینی خامه ای,نارنجک خانگی,نون خامه ای خانگی

طرز تهیه نارنجک خانگی,طرز تهیه نون خامه ای,طرز تهیه شیرینی خامه ای

نارنجک های خامه عسلی

زمان آماده ساز ی: 25 دقیقه

زمان پخت  : 35 دقیقه

مواد لازم برای 16 عدد نارنجک کرم دار

آرد

سه چهارم فنجان

کره

6 ق غ

شکر

1 ق چ

تخم مرغ هم دما با اتاق

3 عدد بزرگ

نمک

یک چهارم ق چ

تخم مرغ

1 عدد + 1 ق چ آب

مواد لازم برای کرم میانی

شکر

1 ق غ

پودر دارچین

2 ق چ

عسل

2 ق غ

خامه قنادی

1 و نیم فنجان

نمک

1 پینچ

پودر شکر

یک سوم فنجان

 

طرز تهیه :

فر را با دمای 220 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . سینی فر را چرب کرده یا با کاغذ روغنی بپوشانید .

کره ، شکر ، نمک و سه چهارم فنجان اب را مخلوط نموده روی حرارت هم بزنید تا به جوش آید سپس بلافاصله از روی حرارت برداشته فورا آرد را یک باره اضافه کرده و روی حرارت برگردانده 1 – 2 دقیقه دیگر با قاشق چوبی هم بزنید تا خمیری نرم بدست آید و از اطراف ظرف جمع شود .  سپس خمیر را به کاسه ی همزن منتقل کرده و 3 دقیقه اجازه دهید خنک شود .

تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و هر بار هم بزنید تا کاملا یکدست شده و خمیر نرم و درخشان شود . خمیر را به یک قیف با ماسوره ی بزرگ منتقل کرده و روی سینی دایره هایی به قطر و ارتفاع حدود 4 سانتی متری بزنید و تیزی رویشان را با انگشتتان که کمی خیس کرده اید گرفته در صورت تمایل زرده تخم مرغ و 1 قاشق آب را مخلط کرده هم بزنید و روی خمیرها را رومال بزنید و به مدت 5 دقیقه در فر بگذارید سپس دما را روی 190 درجه پایین آورده 30 دقیقه دیگر به پخت ادامه دهید تا طلایی شوند .

فر را خاموش کرده و بدون این که درش را باز کنید 10 دقیقه دیگر اجازه دهید نارنجک ها در فر بمانند سپس روی تورث سیمی منتقل کرده تا کاملا خنک شوند .

طرز تهیه کرم بین نارنجک ها :

فر را روی دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود .

شکر و 1 ق چ دارچین را مخلوط کرده کناری بگذارید .

عسل را 20 ثانیه یا بیشتر در مایکروفر حرارت دهید تا به جوش آید و روی شیرینی ها را عسل کشیده رویشان پودر شکر و دارچین بپاشید . برای رقیق کردن عسل اگر مایکروفر نداشتید میتوانید عسل را روی حرارت بخار آب گرم کنید تا رقیق شود .

و دوباره به مدت 5 دقیقه در فر بگذارید تا عسل به خوردشان برود .

خامه و نمک را مخلوط نموده با سرعت متوسط هم بزنید تا کمی فرم بگیرد سپس پودر شکر و دارچین را اضافه کرده  مخلوط کنید تا کاملا فرم بگیرد .

خامه را به یک قیف با ماسوره ستاره ای منتقل کرده  و هر کدام از نارنجک ها را از کف سوراخ کرده و داخلشان را از خامه پر کنید یا این که میتوانید از وسط برششان زده بینشان را با خامه پر نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :