آکاایران: مواد لازم برای مسقطی گردویی
نشاسته 150 گرم
پودر نارگیل 50 گرم
شکر 300 گرم
گلاب 1/2 پیمانه
کره 100 گرم
گردو 100 گرم
آب 3 پیمانه


مسقطی گردویی -آکاطرز تهیه

آکاایران: مسقطی گردویی


طرز تهیه مسقطی گردویی
نشاسته و یک سوم گلاب را مخلوط کرده، در صورت نیاز از صافی می گذرانیم. دو سوم گلاب دیگر را اضافه کرده، روی شعله قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا سفت شود و بوی خامی نشاسته نیز گرفته شود.

شکر را اضافه کرده، هم می زنیم و بعد کره را اضافه کرده، هم می زنیم تا مسقطی قوام آید و آماده شود.
روش تهیه

مواد داغ مسقطی را به قطر نیم الی 1 سانت روی یک کیسه فریزر ریخته و با یک کفگیر روی آن را صاف می کنیم. سپس مقداری گردوی خردشده وسط آن ریخته، مواد را لوله می کنیم و بعد کیسه فریزر را باز کرده، روی مسقطی لوله شده مقداری پودر نارگیل می ریزیم و دوباره پلاستیک را دور مسقطی پیچیده، آن را برای 4 الی 5 ساعت در یخچال می گذاریم تا سفت شده، آماده پذیرایی شود.
 آموزش

می توان مسقطی لقمه ای درست کرد. برای این کار، دو کیسه فریزر را داخل هم قرار می دهیم و مواد داغ مسقطی را در آن می ریزیم و نوک کیسه فریزر را سوراخ می کنیم تا یک قیف درست شود. سپس مقداری پودر نارگیل در یک کاسه ریخته و مواد مسقطی را تکه تکه روی پودر نارگیل ها می ریزیم. یک گردو روی آن قرار داده، دوباره پودر نارگیل به اطراف مسقطی می پاشیم و در یخچال گذاشته تا سفت شده، آماده پذیرایی شود.
مسقطی گردویی -آکاطرز تهیه

همچنین می توان رول مسقطی گردویی را به روش دیگری درست کرد. برای این کار، دو کیسه فریزر را داخل هم قرار می دهیم و مواد داغ مسقطی را در آن می ریزیم و نوک کیسه فریزر را سوراخ می کنیم تا یک قیف درست شود. سپس مقداری پودر نارگیل روی یک کیسه فریزر ریخته و مواد مسقطی را به صورت لوله ای روی پودر نارگیل ها می ریزیم. چند گردو روی آن قرار داده، دوباره پودر نارگیل به اطراف مسقطی می پاشیم و در یخچال گذاشته تا سفت شده و بعد برش می زنیم تا آماده پذیرایی شود.

در هنگام طبخ می توان کمی زعفران یا کاکائو به مسقطی اضافه کرد تا مسقطی زعفرانی یا کاکائویی در ست شود و به جای مغز گردو می توان از فندق یا ... استفاده کرد.
روش تهیه


.

منبع :

 آموزش

مسقطی گردویی
4.5 (90%) 68 رای