آشنایی با پیمانه های شیرینی پزی و جدول دقیق پیمانه های اندازه گیری
پیمانه شیرینی پزی چند گرم است و پیمانه استاندارد شیرینی پزی و پیمانه شیرینی پزی چقدر است و پیمانه شیرینی پزی به گرم و عکس پیمانه شیرینی پزی را در آکاایران ببینی

آشنایی با پیمانه

English Name : Measuring Cups and Cpoons

پیمانه ظرفی است که برای اندازه‌گیری مایعات و موادغذایی خشک در آشپزی بکار می‌رود. معمولاً این اندازه‌گیری به عنوان یک واحد رسمی در پخت‌وپز استفاده می‌شود. این نوع اندازه گیری برای دقت در بکار بردن دستور غذا است و به عنوان یک واحد اندازه‌گیری برای فروش موادغذایی بکار نمی‌رود.

کشورهای مختلف از پیمانه‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. هیچ توافق بین‌المللی‌ای در مورد حجم یک پیمانه وجود ندارد و یک پیمانه گنجایشی از ۲۰۰ تا ۲۸۴ میلی لیتر ممکن است داشته باشد. پیمانه برای اندازه‌گیری گرم نیست زیرا وزن مواد مختلف با وجود حجم یکسان با یکدیگر متفاوت است.

 

پیمانه,پیمانه شیرینی پزی,ظرف پیمانه,ظرف اندازه گیری,پیمانه دقیق,جدول پیمانه

 

مواد

وزن به گرم
یک لیوان آرد 150 گرم
 یک لیوان شکر   230 گرم
 یک لیوان شکر    230 گرم 
  یک لیوان کشمش   180 گرم
 یک لیوان پودر نارگیل   90 گرم 
  یک لیوان روغن مایع 220 گرم  
   یک لیوان ماست  200 گرم 
  یک قاشق سوپخوری شکر 12 گرم 
  یک قاشق سوپخوری آرد  10 گرم 

نحوه اندازه گیری با پیمانه مدرج: 

اگر این پیمانه رو در دست بگیرد و مایع رو توش بریزید، تکون خوردن دست سطح مایعات رو تغییر می ده و دقت رو کم می کنه. برای همین پیمانه رو روی سطح صاف، مثلا کانتر یا میز کار قرار بدید و بعد مایع رو توش بریزید. مایع مورد نظرتون رو تا درجه گفته شده پُر کنید، بعد از ریختن مواد، خم شید و سرتون رو هم سطح پارچ ببرید تا اندازه گیری رو چک کنید. نکته ای که باید بدونید اینه که مایع باید تا بالای خط نشون درجه پر شه. توی عکسِ زیر نحوه اندازه گیری سه چهارم پیمانه رو نشون داده که روش سمت چپ صحیحه. 

پیمانه,پیمانه شیرینی پزی,ظرف پیمانه,ظرف اندازه گیری,پیمانه دقیق,جدول پیمانه

 

اندازه گیری اولیه آشپزی ( پیمانه ها )


گذران زندگی بدون اندازه‌گيری قابل تصور نیست. تمام خرید و فروش‌ها بر اساس اندازه‌های مورد قبول طرفین معامله صورت می‌گیرد و شاید بتوان به جرأت گفت تمام اُمورات از خریدهای ساده و روزمره گرفته تا طراحی سازه‌های پیچیده، اعمال جراحی حساس و ... همگی بر اساس سنجش و اندازه گیری‌های دقیق می‌باشد.

اختلاف در مورد اندازه‌گیری و مقیاس‌ها بحثی بسیار قدیمی است.

 

پیمانه,پیمانه شیرینی پزی,ظرف پیمانه,ظرف اندازه گیری,پیمانه دقیق,جدول پیمانه

 

اندازه‌گيري بدوي طول‌، ظرفيت و وزن احتمالاً از ادوار ماقبل تاريخ معمول و مقیاس‌های اوليه مبتني بر بدن انسان و دانه‌هاي گياهان بوده است (مانند وجب و گندم). در امپراطوري روم اوزان و مقياس‌ها تا حدودي استاندارد شده بود که پس از سقوط این امپراطوري دوباره دستخوش آشفتگي گرديد.

مقیاس‌ها و معيارهای قدیمی معایب متعددی داشتند‌. به عنوان مثال این وزنه‌ها مقیاس‌ها فقط در منطقه محدودی شناخته شده و معتبر بودند و چون تعریف اصولی نداشتند ممکن بود دچار تغییر و تحول شوند.از جمله این مقیاس‌های قدیمی می‌توان وجب (فاصله میان انگشت کوچک دست تا شصت در شرایطی که انگشتان کاملاً از هم باز شده‌اند) در ایران و فوت (از پاشنه پا تا نوک شصت) در بریتانیا را نام برد. با توسعه ارتباط بین ملل مختلف این مشکل بیشتر رخ می‌نمود و لزوم تعریف و کاربرد واحدها و مقیاس‌های مشترک و استاندارد را مشخص‌تر می‌کرد.

لذا در سال 1875 ميلادی (1234 خورشیدی) کنوانسيون متر با مشخص کردن واحدهای اندازه‌گيری استاندارد بين‌المللی در پاریس میان چند کشور به امضاء رسید. امروزه این واحدها تدریجاً در سراسر جهان تعمیم یافته‌اند.

پیمانه,پیمانه شیرینی پزی,ظرف پیمانه,ظرف اندازه گیری,پیمانه دقیق,جدول پیمانه

نکات مهم در مورد پیمانه های شیرینی پزی که از آنها دراین بخش استفاده می شود:

در تهیه شیرینی و کیک هائی که ارایه می شود از انواع پیمانه ها استفاده شده است:

پیمانه یک، یک دوم، یک سوم و یک چهارم است که مقدار پیمانه 1 یا کامل از مواد مختلف به قرار زیر می باشد:

پیمانه ها را همیشه با قاشق پر کنید و هیچ گاه خود پیمانه را در آرد و روغن فرو نکنید.

هوای اضافی داخل مواد جامد را با حرکت عمودی قاشق در پیمانه بگیرید و روی پیمانه را با کارد صاف کنید.

اندازه تخم مرغ مصرفی در دستورات به مقدار تقریبی 60-50 گرم است که معادل وزن یک تخم مرغ متوسط با پوست می باشد.

اگر در دستور العمل ها مقدار وزنی تخم مرغ داده شده است، ابتدا آن را به آرامی هم زده سپس مقدار مورد نیاز را وزن و جدا می کنیم، توجه کنید که تخم مرغ باعث تغییر طعم شیرینی می شود بنابراین حتماً مقدار ذکر شده باید مصرف شود. هر جا کلمه تخم مرغ به تنهایی ذکر شد منظور یک تخم مرغ کامل است.

 

تبدیل گرم به حجم: 

اگر در منزل ترازوی آشپزخونه ندارید و مواد لازم در دستور به گرم نوشته شده، می تونید مواد رو به قاشق های اندازگیری تبدیل کنید: 

یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر/ جوش شیرین: 5 گرم 

یک قاشق غذاخوری عسل: 21 گرم 

یک قاشق غذاخوری خمیر مایه فعال: 9 گرم

یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت: 8 گرم 

سوال یکی از کاربران درباره پیمانه ها :
 

سلام  .ایا اندازه یک لیوان شکر بایک پیمانه شکر تفاوت داره؟
واینکه اگرتفاوت داره میشه مقادیر یک لیوان ازهرموادی رو بزنید.
ویه سوال دیگه اینکه مثلا نوشتبد روغن مایع 224 گرم....چه جوری باید اون 24 گرم رو اندازه بگیریم؟

پاسخ به سوال درباره پیمانه ها :


 لیوان دسته دار فرانسوی حجم همون بزرگ ترین پیمانه رو داره ولی اصلا به دقت پیمانه ها نیست. در قدیم که خرید پیمانه های اندازه گیری در ایران مقدور نبود از این لیوان ها استفاده می شد ولی مدت زیادیه که پیمانه ها در تمام لوازم قنادی ها فروخته می شه و واجبه که تهیه کنید. 
در مورد روغن نوشتم یک پیمانه 224 گرم به این منظوره که اگر در دستوری دیدید نوشته یک پیمانه روغن مورد نیازه می تونید از بزرگ ترین پیمانه استفاده کنید یا می تونید روی ترازوی آشپزخانه یک کاسه بذارید و روغن رو تا جایی بریزید که ترازو عدد 224 گرم رو نشون بده. 
کلا در اندازه گیری یا پیمانه استفاده می شه یا ترازو، پیمانه ها با یک، یک دوم، یک سوم و یک چهارم در دستورها بیان می شه و وزن های ترازو به گرم، برای وزن های ترازو تا جایی مواد رو می ریزیم که ترازو اون هدد مثلا 224 رو نشون بده.

 

گردآوری : اختصاصی اکاایران

 

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :