طرز تهیه ساندویچ های بیسکویت و میوه رنگین کمانی �
وقتی میوه های تازه و رنگارنگ را با بیسکویت های شکری خوشمزه کنار هم بیاورید، و به آنها پنیر خامه ای خوشمزه هم اضافه کنید، بچه های شما دیگر بهانه ای برای نخوردن ا

آکاایران: طرز تهیه ساندویچ های بیسکویت و میوه رنگین کمانی �"


آکاایران: : وقتی میوه های تازه و رنگارنگ را با بیسکویت های شکری خوشمزه کنار هم بیاورید، و به آنها پنیر خامه ای خوشمزه هم اضافه کنید، بچه های شما دیگر بهانه ای برای نخوردن این بسته های ویتامینه نخواهند داشت. این ساندویچ های کوچک و رنگی خوراکی های خوبی برای ناهار بچه ها در مدرسه هستند.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

دستور تهیه:


فر را بگذارید در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم شود.
- میوه ها را شسته و خرد کنید و در بشقابی آماده بگذارید بماند.
- خمیر بیسکویت را از طول به چهار قسمت برش بزنید و سپس هر یک چهارم را به ۱۶ قطعه مساوی ببرید. بنابراین در کل ۶۴ تکه خواهید داشت. بهتر است خمیر سرد باشد تا راحت تر بریده شود، اگر سرد نیست، می توانید آن را ۱۰ دقیقه در یخچال بگذارید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

- هر کدام از این تکه ها را به شکل گلوله ای درآورید و پهن کنید. آنها را روی کاغذ روغنی روی سینی فر بچینید. حدود ۷ تا ۱۰ دقیقه در فر بگذارید بپزند و کمی طلایی شوند. سپس از فر دربیاورید و بگذارید سرد شوند.
- در این حین، در کاسه کوچکی، پنیر خامه ای، شکر و وانیل را با سرعت متوسط میکسر مخلوط کنید تا نرم و لطیف شود. سپس پوست لیموی رنده شده را به آن اضافه کنید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

- یک ساعت قبل از سرو کردن، خامه را روی سطح بیسکویت های سرد بمالید. سپس برش ای میوه ها را روی خامه بیسکویت های فشار دهید و یک بیسکویت خامه مالیده دیگر روی این میوه ها بگذارید و فشار دهید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

- برای آنکه بیسکویت های بهتری داشته باشید، خمیر را تا وقتی که سرد است برش بزنید. خامه را با پنیر خامه ای کم چرب نیز می توانید درست کنید. همه مواد را می توانید از دو روز قبل آماده کنید و ساندویچ ها را در یخچال بگذارید بماند. یک ساعت قبل از سرو کردن از یخچال درآورده و بگذارید در هوای اتاق یخ آنها باز شود.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه


.

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :