چطور برای پای مان رویه ی مشبک درست کنیم
اضافه کردن یک رویه ی مشبک به روی پای ممکن است کمی سخت و ترسناک به نظر برسد اما در واقع کار کاملاً راحتی ست این هم شیوه ی این کار دستور العمل زیر با عکس های هر ش

آکاایران: چطور برای پای مان رویه ی مشبک درست کنیم


آکاایران: اضافه کردن یک رویه ی مشبک به روی پای ممکن است کمی سخت و ترسناک به نظر برسد اما در واقع کار کاملاً راحتی ست.

این هم شیوه ی این کار:


دستور العمل زیر با عکس های هر شماره مطابق است.
1. روی یک سطح کمی آرد پاشی شده، خمیر پای را به شکل یک دایره به قطر 32 سانتی متر در بیاورید. دایره را به شکل نوارهایی به عرض 1/5 سانتی متر برش دهید. برای این کار یک برش دهنده ی پیتزا عالی است اما یک چاقوی تیز هم جواب می دهد.
2. 5 نوار از خمیر را روی پای به فاصله ی مساوی و موازی هم قرار دهید. نوارهای بلند تر را در وسط و نوارهای کوتاه تر را نزدیک لبه های پای بچینید.
3. پای را طوری روبروی خود قرار دهید که نوارهای خمیر به صورت افقی باشند. با احتیاط نوار دوم و چهارم را به سمت خودتان تا بزنید سپس یک نوار کوتاه تر از خمیر را عمود بر نوارهای دیگر قرار دهید.
4. تای نوار دوم و چهارم را باز کنید و روی نوار نوین پهن کنید.
5. نوار اول و سوم و پنجم را به سمت خودتان تا بزنید سپس یک نوار دیگر خمیر روی پای عمود به این نوار ها بچینید. تای نوار اول و سوم و پنجم را روی نوار نوین باز کنید.
6. مراحل 3 تا 6 را تکرار کنید تا روی پای کاملاً با یک رویه ی مشبک پوشیده شود.
7. لبه های نوار ها را که از لبه ی پای آویزان شده اند تا 2 سانتی متر بچینید. استفاده از قیچی برای اینکار مناسب است.
8. با استفاده از انگشت لبه های خمیر را زیر خودش تا بزنید تا یک لبه ی ضخیم تر به ضخامت نیم سانتی متر درست شود که روی لبه های ظرف قرار گرفته باشد.
9. با فشار دادن انگشت اشاره ی یک دست بر خلاف لبه ی خمیر از داخل ظرف در حالی که به آرامی دو بند انگشت دست دیگر را از بیرون خمیر فشار می دهید، لبه های خمیر را چین دهید. سپس خمیر را حداقل 20 دقیقه در یخچال و یا 5 دقیقه در فریزر قرار دهید و سپس در فر بپزید. برای اینکه رویه براقتر شود کمی تخم مرغ با برس روی آن بمالید.

چیز ها را سرد نگه دارید:


خیلی مهم است که خمیر پای زمانی که روی آن کار می کنید سرد بماند. این همان چیزی است که باعث می شود وقتی طبخ حسابی ترد و پفکی شود. اگر در هر لحظه ای خمیر گرم یا ولرم شد، به خودتان استراحت بدهید و آن را 20 دقیقه در یخچال و یا 5 دقیقه در فریزر قرار دهید سپس به چیدن رویه ی مشبک ادامه دهید.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه


.

منبع :

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :