طرز تهیه رولت حلوای موزی دورنگ کاکائویی و زعفرانی مخصوص ماه رمضان
طرز تهیه رولت حلوای موزی,رولت حلوا موزی,رولت حلوای موزی و فقط نکته ی مهم اینجاست که این حلوا چون موز داره باید بیشتر از یک روز نمونه

رولت حلوای موزی طرز تهیه


کره یا روغن جامد رو در ماهیتابه مسی ریخته و روی حرارت ملایم قرار میدیم تا ذوب بشه.
بعد آرد رو به ماهیتابه اضافه کرده روی حرارت ملایم تفت میدیم تا از حالت خام بودن خارج شود و کمی کرمی رنگ بشه. با قاشق چوبی باید آرد رو از همه قسمت زیرو رو کنیم تا نسوزد و کل آرد رو با کره مخلوط میکنیم.
اگر احساس کردید مقدار روغن کم هستش میتونین خیلی کم روغن مایع اضافه کنید،روغن زیاد نریزیم چون حلوا بعدا روغن خودش رو پس میدهد.
تفت میدهیم و مدام هم میزنیم تا نسوزد.


وقتی حلوا کرمی رنگ شد و از حالت خامی خارج شد حالا تابه رو از روی حرارت برداشته و پودر قند و پودر زنجبیل رو اضافه کرده و آنقدر هم میزنیم تا کاملا یکدست بشن.
برای طعم بهتر 1 ق غ عسل هم میشه اضافه کنید.


برای اینکه حلوای دورنگ داشته باشیم گلاب رو به دو قسمت تقسیم میکنیم به یکی زعفران و به یکی دیگه پودر کاکائو اضافه میکنیم و میگذاریم روی حرارت تا بجوش بیاد،سپس به آرد و کره اضافش میکنیم.
وقتی گلاب دم کشید و کاملا حل شدن،مواد حلوا رو به دو قسمت تقسیم کرده و به یک قسمت گلاب زعفرانی و به دیگری گلاب کاکائویی رو کم کم به مواد اضافه کرده و همزمان هم میزنیم تا حلوا یکدست بشه.
اگه هنوز حلوا از هم جدا میشه باز هم گلاب اضافه کنید.


توی یه سینی یه کیسه فریزر تمیز پهن میکنیم و حلوا رو پهن میکنیم روی کیسه و یک عدد موز میگذاریم وسط و بعد حلوا رو رول میکنیم .هر دوتارو به این شکل رول میکنیم و در یخچال میگذاریم .
وقتی حلوا سفت شد میاریمش بیرون و تیکه تیکه اش میکنیم.
قسمت تزئین دلبخواهی هستش من خودم از پودر نارگیل و گل محمدی استفاده کردم اگه دوست داشتید پودر پسته روی آن بپاشید.

 

فقط نکته ی مهم اینجاست که این حلوا چون موز داره باید بیشتر از یک روز نمونه

منبع : sooran.com

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :