راهکارهایی کلیدی برای راحت جدا شدن کیک از قالب
رای جدا کردن کیک از قالب ایده ها و نکات بیشماری وجود دارد که با توجه به جنس هر قالب متفاوت می باشد.در ادامه به شما خواهیم گفت که چه کنید که کیک به قالب نچسبد و

آکاایران: پختن کیک، حتی اگر عاشق این کار باشید، دنگ و فنگ های خودش را دارد. اگر تمامی نکات را مو به مو اجرا کنید، می توانید امیدوار باشید که کیک شما از همه نظر عالی و بی عیب باشد. پخت کیک وقتی لذت‌بخش خواهد بود، که در آخر به نتیجه دلخواه خود برسیم و یک کیک خوش‌طعم و شکل را درست کنیم بهمین منظور  در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به شما می گوییم که چه کنید که کیک به قالب نچسبد و خیلی راحت از قالب جدا شود.

برای جدا کردن کیک از انواع قالب

علت چسبیدن کیک به قالب چیست؟

  1. داغ بودن کیک و قالب در زمان خارج کردن کیک از قالب.
  2. هنگام ریختن مواد کیک ، قالب را به خوبی تمیز نکرده اید.
  3. چرب نکردن اطراف و زیر قالب هنگام ریختن مواد کیک.
  4. بالا بودن دمای فر و سوختن کف کیک باعث چسبیدن آن به قالب می شود.
  5. عدم استفاده از کاغذ روغنی در کیک هایی که شکلات فراوانی دارد مانند کیک خیس و کیک شکلاتی باعث چسبیدن کیک به قالب می شود.
  6. خمیر شدن کیک باعث چسبیدن آن به قالب می شود و برای جلوگیری از خمیر شدن باید کیک را در جایی قرار دهید که هوا جریان داشته باشد.

استفاده از کاغذ روغنی

برای راحت جدا شدن کیک از قالب می‌توانید از کاغذ روغنی استفاده کنید.کاغذ روغنی را به اندازه کف قالب خود برش بزنید. قبل از قرار دادن کاغذ روغنی ابتدا قالب را خوب چرب کنید و بعد کاغذ روغنی را روی قالب قرار دهید. بعد از پخت اجازه دهید کیک خنک شود سپس با یک چاقو دیوارهای کیک را از قالب جدا کنید و قالب را برگردانید، کیک به راحتی از قالب خارج می شود.

کیک پزی

چرب کردن و آرد پاشی

در این روش با روغن یا کره کف و دیواره های قالب را چرب کنید، با مقداری آرد کف قالب را آردپاشی کنید، برای چرب کردن قالب از روغن جامد یا کره استفاده کنید چون باعث می شود لطافت کیک شما حفظ شود و برای جدا کردن کیک از قالب هم بهتر است. دقت کنید همه قسمت های قالب باید چرب و آردپاشی شود تا بعد از پخت به راحتی جدا گردد.

استفاده از روغن جداکننده

روغن جداکننده را می توانید به صورت آماده تهیه نمایید و یا داخل خانه آرد و روغن و کره را ترکیب نمایید و روغن جداکننده تهیه کنید، کف و دیواره های قالب را با این نوع روغن چرب کنید تا دیگر به قالب نچسبد.

روغن جدا کننده

 

کیک چسبیده به قالب را چگونه جدا کنیم؟

برای درآوردن کیک از قالب، قبل از ریختن خمیر، قالب را چرب کنید. سپس کف و بدنه ی  آن را کمی آرد بپاشید، ظرف را برعکس کنید و کمی ضربه بزنید تا آردهای اضافی بریزد. بعد از سرد شدن کیک حدود ۱۰ دقیقه، می توانید به راحتی آن را از قالب جدا کنید.

جدا كردن كيك از قالب سيليكوني چگونه است؟

جنس انعطاف پذیر قالب سیلیکونی باعث می شود اگر کیک خوب پخته باشد به راحتی از قالب جدا شود. فقط باید در نظر داشته باشید حتما بعد از پخت کمی صبر کنید تا قالب سرد شود.

چكار كنيم تا كيك به ته قالب نچسبد؟

براي آنكه موادتان به قالب نچسبد، ته قالب خود را چرب كنيد يا از كاغذ روغني استفاده كنيد.

علت چسبيدن كيك به قالب چيست؟

حتي اگر قالبتان تفلون باشد، باز هم امكان دارد كيك به قالب بچسبد، حتما صبر كنيد كيك به خوبي خنك شود و بعد آن را از كيك خارج كنيد.

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :