طرز تهیه شیرینی خرمایی
شیرینی خرمایی ,طرز تهیه شیرینی خرمایی ,روش تهیه شیرینی خرمایی ,طرز پخت شیرینی خرمایی ,آموزش پخت شیرینی خرمایی ,مواد لازم برای شیرینی خرمایی ,شیرینی خرمایی خو
 
در این شیرینی چون شکر به کار نرفته است و روغن کمی دارد و آرد آن هم سبوس‌دار است یک شیرینی خوشمزه‌ی رژیمی محسوب می‌شود. شیرینی خرمایی با این ادویه‌ها برای زمستان بسیار مقوی است.

مواد اولیه

ادویه* دو قاشق غذاخوری

مغز گردوی خرد شده 2 قاشق غذاخوری

آرد سبوس‌دار 250 گرم

شیر یک پیمانه

روغن مایع یک سوم پیمانه

خمیر مایه 1 قاشق غذاخوری

نمک کمی

خرما 200 گرم بدون هسته

کنجد 2 قاشق غذاخوری

* زیره- رازیانه- فلفل سیاه- تخم گشنیز- زنجفیل- دارچین


 شیرینی خرمایی ,طرز تهیه شیرینی خرمایی ,روش تهیه شیرینی خرمایی

طرز تهیه:

* ابتدا خمیر مایه را در کمی آب جوش حل کرده و به آن نمک می‌زنیم و بیست دقیقه استراحت می‌دهیم تا خمیر مایه آماده شود.

* برای درست کردن ادویه‌ی مخصوص می‌توانید از هر کدام یک قاشق مرباخوری مخلوط کنید سپس دو قاشق غذاخوری از مخلوط آن را برای درست کردن شیرینی کنار بگذارید (البته قبلاً همه‌ی آن‌ها باید به صورت پودر آماده شود.)

* در ظرفی، آرد را ریخته یک قاشق از ادویه‌ی مخصوص را به آرد اضافه کرده، شیر و روغن مایع و خمیر مایه را به آن اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم و خوب ورز می‌دهیم. خمیر نباید به دست بچسبد و زیاد هم خشک شود. اگر خمیر به دست چسبید کمی آرد اضافه کنید و اگر سفت بود کمی شیر.

* خمیر را داخل نایلون گذاشته و دو یا سه ساعت استراحت می‌دهیم تا وربیاید.

* در این مدت خرما را آماده می‌کنیم. خرما را پوست گرفته و هسته آن را خارج کرده و با گردوی خرد شده و کنجد و یک قاشق ادویه که باقی مانده خوب مخلوط می‌کنیم.

* وقتی خمیر آماده شد از خمیر گلوله‌های کوچکی بر می‌داریم و داخل آن را با خرمای آماده شده پر می‌کنیم و در سینی فر می‌چینیم. سینی را در فر با حرارت 200 درجه سانتی‌گراد به مدت نیم ساعت می‌گذاریم تا بپزد.

* در این شیرینی چون شکر به کار نرفته است و روغن کمی دارد و آرد آن هم سبوس‌دار است یک شیرینی خوشمزه‌ی رژیمی محسوب می‌شود. شیرینی خرمایی با این ادویه‌ها برای زمستان بسیار مقوی است.

* اگر ذائقه‌تان این ادویه‌ها را نمی‌پسندد، می‌توانید فقط از دارچین و زنجفیل و یا فقط دارچین استفاده کنید. البته این شیرینی چون کاملاً سنتی است و با آرد سبوس‌دار درست می‌شود با این ادویه بسیار خوشمزه می‌شود.

گردآوری شیرینی پزی آکا
طرز تهیه توپک خرما - شیرینی پزی آکا
طرز تهیه توپک خرما - شیرینی پزی آکا
شیرینی پزی - شیرینی ایرانی - طرز تهیه توپک خرماییمواد لازم:*خرمای چرخ شده نیم کیلوگرم*دارچین و هل از هرکدام نصف قاشق چایخوری*روغن مایع یا کره دو قاشق غذاخوری*انواع مغزهای خرد شده (پسته، بادام، گردو، پودر نارگیل و کنجد) به...
طرز تهیه اسلایس خرما -آکاایران
طرز تهیه اسلایس خرما -آکاایران
مواد لازم برای خمیر:کره=90 گرمپودر قند=110 گرمتخم مرغ=1 عددآرد=150 گرمبیکینگ پودر=2/1 قاشق چایخوریمواد لازم برای رویه:کره=30 گرمشیر عسلی=45 گرمعسل=45 گرمکنجد=4 قاشق سوپخوریگردو،خلال بادام،خلال پسته=از هر کدام 2 قاشق سوپخوریخرما=20...
طرز تهیه کرم پیراشکی - شیرینی پزی آکا
طرز تهیه کرم پیراشکی - شیرینی پزی آکا
شیرینی پزی - انواع خامه - طرز تهیه کرم پیراشکیمواد لازم  :* آرد 1 پیمانه سرخالی * شکر 2/1 و 1 پیمانه* آب 2 پیمانه* وانیل 3/1 قاشق چایخوری ...
گردآوری شیرینی پزی آکا
منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :