در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه کلوچه شکلاتی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

شکلات ها و کلوچه ها میان وعده های مناسبی برای کودکان هستند. کلوچه شکلاتی بسیار خوشمزه است و مناسب صرف صبحانه و عصرانه می باشد. در این مطلب آکاایران طرز تهیه کلوچه شکلاتر آموزش داده است. با ما همراه شوید تا شیوه پخت آن را فرا گیرید.

طرز تهیه کلوچه شکلاتی روش اول:

کلوچه شکلاتی 

کلوچه شکلاتی

مواد لازم:

مواد لازم میزان
شکر 115 گرم
کره 230 گرم
آرد 250 گرم
بکینگ پودر 1/4 ق چ
نمک نصف ق چ
عصار وانیل نصف ق چ
شیر 2 ق غ
شکلات تخته ای 225 گرم
بادام زمینی 1/5 فنجان
پودر شکر نصف فنجان
عصاره وانیل نصف ق چ
شکلات سفید به میزان لازم
طرز تهیه: آکاایران: ابتدا کره و شکر را مخلوط کرده و با همزن به خوبی آنها را مخلوط میکنیم تا کاملا یکنواخت و خامه مانند شوند. آرد،نمک و بیکینگ پودر را مخلوط کرده و 3بار آن را الک میکنیم و آن را به آرامی به شکر و کره اضافه کرده و به مخلوط کردن ادامه میدهیم تا آرد تمام شود،سپس شیر و عصاره وانیل را نیز به مواد افزوده و به خوبی مخلوط میکنیم تا مواد حسابی یکنواخت شود. خمیر حاضر شده را نصف کرده و هر قسمت را داخل نایلون یا سلفون قرار داده و آن را به مدت 45دقیقه داخل یخچال قرار میدهیم تا استراحت کند.در این زمان فر را نیز با حرارت 180درجه سانتی گراد روشن میکنیم تا بعد از حاضر شدن خمیر گرم شود.  بعد از گذشت زمان خمیر را از یخچال خارج کرده و روی سطح آردپاشی شده آن را به ضخامت 5سانتی متر پهن کرده و قالب میزنیم. داخل سینی فر کاغذ روغنی انداخته و خمیرها را روی آن میچینیم و 12دقیقه سینی را داخل فر قرار میدهیم. وقتی کلوچه پخت آن را از فر خارج کرده و مادامی که گرم است به وسیله جسم گوی شکل مثل اسکوپ یا توپ کوچک داخل آن گودی ایجاد میکنیم.(مراقب باشید کلوچه را پاره نکنید)  طرز تهیه مغر کلوچه: پودر شکر را الک کرده و آن را با کره بادام زمینی مخلوط میکنیم و با همزن به خوبی یکنواخت میکنیم. وقتی مواد یکنواخت شد آن را 30ثانیه داخل مایکروویو قرار داده یا 5دقیقه به روش بنماری گرم میکنیم تا کره آب شود.سپس عصاره وانیل را به آن می افزاییم. حال مقداری از مواد را داخل گودی هریک از کلوچه ها قرار میدهیم. حالا کلوچه ها را داخل یخچال قرار میدهیم تا خمیر میانی کاملا سفت شود. 
در این فاصله شکلات تخته ای سیاه را کاملا آب میکنیم. وقتی کلوچه کاملا سفت شد آن را از یخچال خارج کرده و داخل شکلات مایع قرار میدهیم و خارج میکنیم. کلوچه را روی توری قرار میدهیم و آن را به یخچال منتقل میکنیم تا شکلات ببندد. در این مرحله کلوچه شما آماده است .
  طرز تهیه کلوچه شکلاتی روش دوم:
کلوچه شکلاتی رژیمی
تهیه کلوچه ی شکلاتی مواد لازم:
مواد لازم میزان
پودر کاکائو نصف پیمانه
نمک کمی
شکر نصف پیمانه
سفیده تخم مرغ 3 عدد درشت
کرم تارتار 1/8 ق م
وانیل کمی
پودر قند یک ق غ

طرز تهیه:

آکاایران: فر را روی ۱۵۰درجه سانتی گراد تنظیم کنید.سینی را با کاغذ فویل بپوشانید. در کاسه ای کوچک، پودر کاکائو، نمک و یک چهارم پیمانه شکر را الک کنید.
در کاسه ای بزرگ، سفیده تخم مرغ و کرم تارتار را با همزن برقی با سرعت متوسط هم بزنید تا خود را بگیرد.سپس کم کم یک چهارم پیمانه شکر را به مواد اضافه کنید تا سفیده براق شود.پودر کاکائو و وانیل را اضافه کنید و با قاشق هم بزنید.
مواد را با استفاده از قاشق مرباخوری با فاصله بریزید تا تمام شود و سپس آن را در فر قرار دهید.
اگر دوست دارید کلوچه کمی نرم شود، کلوچه ها را تنها به مدت  ۲۵ دقیقه و در صورتی که می خواهید کلوچه ترد باشد، خمیر را به مدت ۴۰ دقیقه در فر قرار دهید.
روی کلوچه های خنک شده کمی پودر قند بریزید و با چای یا قهوه سرو کنید.

 

امیدواریم با تهیه این کلوچه شکلاتی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران

کلوچه شکلاتی
4 (66%) 44 رای