آکاایران: روش تهیه سوهان کنجدی

آکاایران: دستور تهیه سوهان کنجدی

سلام دوستان همراه در این مطلب از سایت میهن تاز دستور تهیه سوهان کنجدی را برایتان قرار داده ایم این سوهان بسیار عالی کاملا سنتی می باشد و سراسر کنجد است و شما می توانید این سوهان عالی را در خانه براحتی تهیه کنید و از طعم فوق العاده آن لذت ببرید و یک عصرانه عالی را میل فرمایید.

سوهان کنجدی یکی از شیرینیهای پرطرفدار، هم برای خوردن، هم برای پختن است! برای تهیه آن به فر یا لوازم خاصی نیاز نیست، دستور تهیه اش ساده است، وقت چندانی از شما نمی گیرد، وسوسه و علاقه به خوردنش نیز نظر مهمانها را جلب می کند.

مواد لازم سوهان کنجدی برای نوروز :
شکر : ۳ قاشق
عسل : ۳ قاشق
کنجد : ۱ پیمانه

طرز تهیه سوهان کنجدی برای نوروز :

بنا بر گزارش میهن تاز نخست شعله را روی مقدار متوسط بگذارید. یک پیمانه کنجد را درون تابه بریزید و مدام آنها را زیر و رو کنید تا کنجدها کمی رنگ عوض کنند.

سپس شعله را خاموش کنید، شکر و عسل را درون تابه ای دیگر بریزید و با قرار دادن درجه شعله روی متوسط، مواد را به مدت ۵ دقیقه مدام هم بزنید و مخلوط کنید.

به محض آن که روی شکر و عسل مخلوط شده، حباب ظاهر شد، کنجدها را بریزید و خیلی سریع آنها را هم بزنید و مخلوط کنید. پس از اختلاط، مواد را روی کاغذ روغنی بریزید

و با پشت قاشق یا کاردک آنها را صاف کنید. این کار باید سریع و تا مواد سرد نشده انجام شود. پس از آن که خنک شد به هر شکل مربع یا لوزی که تمایل داشتید آنها را برش دهید

.

منبع : mihantaz.com

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :