طرز تهیه پشمک با انواع طعم ها در خانه
طرز تهیه پشمک با انواع طعم,پشمک با انواع طعم,اموزش درست كردن پشمك,طرز تهیه پشمک یزدی,طرز تهیه پشمک حاج عبدالله,طرز تهیه پشمک,طرز تهیه پشمک چوبی,طرز تهیه پشمک چو

آکاآپ: پشمک یکی از انواع شیرینی جاتی می باشد که از شکر تهیه می شود.پشمک به علت طعم دلنشینی که دارد توانسته است توجه همه از جمله کودکان را به خود جلب کند و هم اکنون مصرف پشمک یکی از تنقلات مورد علاقه ی کودکان در اغلب نقاط جهان می باشد.

آموزش تصویری و طرز تهیه پشمک از شیرینی های سنتی استان یزد

جالب است بدانید که پشمک توسط یک دندانپزشک به نام ویلیام موریسون و همکارانش به صورت اتفاقی کشف شد.

در اواخر دهه ی 1800 میلادی موریسون و همکارانش قصد داشتند تا دستگاه سانتریفیوژ را بسازند اما به جای آن دستگاهی را اختراع و کشف کردند که سود بسیار زیادی را برای آن ها ایجاد کرد.

در ایران هم پشمک بعد از جنگ جهانی دوم وارد کشور شد. ابتدا پشمک در شهر بروجرد برای اولین بار تهیه شد و کار گاه هایی در این شهر وجود داشتند که پشمک را تهیه می کردند. مردم ایران در زمان ورود پشمک ابتدا به آن پشمینه می گفتند ، به مرور زمان اسم آن را پشمک گذاشتند و هم اکنون همه آن را با نام پشمک می شناسند در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, طرز تهیه پشمک مرحله به مرحله برای شما توضیح می دهیم . با ما همراه باشید.

انواع طعم های پشمک

در تهیه پشمک از انواع مواد و خوراکی های مجاز استفاده می شود که باعث خوش طمع تر شدن پشمک می شود. شما اکنون می توانید انواع طعم های پشمک را در بازار پیدا کنید. از مهم ترین طعم هایی که در بازار وجود دارد و مردم مصرف می کنند می توان موارد زیر را نام برد:

زعفرانی، کاکائویی، وانیلی، نعناعی، هندوانه، شیری، طالبی، میوه ای، توت فرنگی، پرتقال و ... .

مواد لازم برای تهیه پشمک :

شکر 1 کیلوگرم 
سرکه  نصف قاشق چایخوری
آرد سفید  200 گرم
روغن 400 گرم 
آب  نیم لیتر

 

طرز تهیه پشمک,درست کردن پشمک

طرز تهیه پشمک خانگی بدون دستگاه

قبل از تهیه پشمک وسایل مود نیاز خود را چک کنید و از تمیز و سالم بودن آن ها مطمئن شوید چون طبق تجربه بیشتر تهیه کنندگان پشمک از چسبیدن شیره پشمک به قابلمه شاکی هستند و دلیل این امر را سالم و تمیز بودن وسایل مورد استفاده در حین تهیه پشمک می باشد. در ادامه طبق هر مرحله طرز تهیه پشمک نکات مهمی را که باید رعایت کنید را برای شما یادآور خواهیم شد:

مراحل طرز تهیه پشمک

گام نخست:

قابلمه تمیز و سالم را یکبار دیگر با آب داغ بشورید و بر روی شعله متوسط به بالا قرار دهید و آب و شکر را اضافه کرده و مخلوط کنید تا محلول رقیق شود.

گام دوم:

منتظر باشید محلول به دست آمده، بجوش آید و وقتی 5 دقیقه کامل جوشید سرکه را به محلول اضافه کنید و به هم بزنید تا در محلول کامل مخلوط شود.

مرحله دوم طرز تهیه شیره پشمک

نکته: هنگامی که شربت را روی حرارت قرار می‌دهید، شعله گاز را روی حرارت متوسط به بالا تنظیم کنید، زیرا شربت برای قوام آمدن به حرارت بسیار زیادی احتیاج دارد.

 

گام سوم:

در این مرحله باید منتظر باشید شیره پشمک به قوام بیاد و مانند عسل (زرد رنگ، سفت و کشیده) شود. شعله اجاق گاز را خاموش کنید و منتظر بمانید تا شیره پشمک خنک شود.

گام چهارم:

سینی فر را بر روی میز کار خود قرار دهید و تمامی سینی را روغن کاری کنید، آرد سفید را بر روی روغن بریزید و شیره پشمک خنک شده را بر روی روغن سینی فر ورز دهید تا نرم شدن ادامه دهید.

توجه: اگر تمایل دارید که پشمک کاکائویی دست کنید، پس از آن آنکه آرد و روغن را کف سینی ریختید، مقداری پودرکاکائو نیز داخل سینی بریزید.

گام پنجم:

شیره پشمک را طبق تصاویر به حالت 8 انگلیسی درآورید و این عمل را تکرار کنید تا رشته های شیره پشمک ریز شود و در هر بار آغشته به روغن و آرد کنید.

مرحله پنجم طرز تهیه پشمک

هشدار: تا زمانی که پشمک کاملا آماده شود، به هیچ وجه برای جداکردن رشته‌ها از یکدیگر از قیچی یا چاقو استفاده نکنید، زیرا با اینکار رشته‌ها به یکدیگر می‌چسبند.

گام نهایی:

گام نهایی طرز تهیه پشمک
چنان‌چه رشته های ریزی از پشمک با ورز دادن و کش دادن شیره بدست آمد، اکنون پشمک شما آمده سرو می باشد. نوش‌جان

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :