آموزش تصویری تهیه خمیر فوندانت و قرار دادن آن روی کیک
فوندانت روی کیک,اموزش فوندانت روی کیک,فوندانت کشی روی کیک,کشیدن فوندانت روی کیک,چسباندن فوندانت روی کیک خامه ای,فوندانت روی کیک خوردنیه,فوندانت روی کیک چیست,فون

شما می توانید با استفاده از خمیر فوندانت کیک های خود را به حالت رسمی و شیکی تزیین کنید و از دیدن آنها لذت ببرید. از این خمیر بیشتر برای تزیین کیک های انیمیشنی و سه بعدی استفاده می شود.در این مقاله از مجموعه مقالات شیرینی و کیک پزی آکا, تصمیم داریم,ابتدا طرز تهیه خمیر فوندانت را آموزش دهیم سپس در انتهای مقاله نحوه ی صحیح قرار دادن خمیر فوندانت روی کیک را به صورت تصویوی به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

طرز تهیه خمیر فوندانت 

خمیر فوندانت یکی از خمیرهایی است که جایگزین خامه و برای تزیین کیک استفاده می شود. با توجه به قیمت بالای آن شما می توانید آن را به راحتی در منزل تهیه کنید. در ادامه آموزش خمیر فوندانت را برای شما آورده ایم.

مواد لازم برای مواد لازم برای تهیه فوندانت کره ای :

پودر شکر 900 گرم
گلوکز 1/2 پیمانه
پودر ژلاتین 1/5 قاشق غذاخوری 
آب 1/4 پیمانه 
گلیسیرین خوراکی 1 قاشق غذاخوری 
کره 30 گرم 
اسانس مایع دلخواه (اسانس وانیل)  چند قطره

طرز تهیه خمیر فوندانت:

برای تهیه خمیر فوندانت، ابتدا پودر شکر را الک کنید و در ظرف مناسب و گودی بریزید و کنار بگذارید.

سپس، قابلمه یا کتری را تا نیمه آب کنید و روی حرارت قرار بدهید تا جوش بیاید. اکنون 1/4 آب مواد لازم را در ظرفی بریزید.

پودر ژلاتین را روی آب بپاشید. حدود 5 دقیقه صبر کنید تا حالت اسفنجی پیدا کند، سپس ظرف ژلاتین را روی ظرف آب در حال جوشیدن قرار بدهید تا بن ماری کنید

زمانی که ژلاتین شروع به حل شدن کرد آن را مرتب هم بزنید تا کاملا ذوب شود و شفاف شود.

اکنون گلوگز را اضافه کنید و هم بزنید تا گلوکز کاملا حل شود.

بعد از شفاف شدن ژلاتین و گلوکز کره را اضافه کنید و دائم هم بزنید تا مواد کاملا مخلوط و یکدست شوند. سپس ظرف را از روی حرارت بردارید و گلیسرین خوراکی و اسانس مورد نظرتان را اضافه کنید.

سپس محلول آماده شده را که هنوز از حرارت نیفتاده است را یکباره در مرکز پودر شکر بریزید. اگر محلول حرارت نداشته باشد و آن را یکباره نریزید، خمیرتان رشته رشته می شود و انسجام کافی را پیدا نخواهد کرد.

 

طرز تهیه فوندانت,فوندانت

بعد با یک قاشق چوبی شروع به مخلوط کردن کنید تا کمی منسجم شود. زمانی که همه ی مواد به خورد هم رفتند و منسجم شد، دست تان را با گلیسیرین چرب کنید و با انگشتان دست تان شروع به ورز دادن خمیر کنید. خمیر فوندانت را با کف دست ورز ندهید. زیرا حرارت کف دست به خمیر فوندانت منتقل می شود و خمیر حالت خودش را از دست می دهد و فرم نمی گیرد.

بعد از اینکه همه ی پودر شکرها را اضافه کردید اما خمیر هنوز چسبناک بود، شما می توانید باز خیلی مقدار کمی پودر شکر را روی خمیر الک کنید و باز ورز بدهید تا خمیر کاملاً منسجم شود. ولی مراقب باشید که هیچ وقت بیش از حد پودر شکر اضافه نکنید زیرا سبب خشکی و انعطاف ناپذیری خمیر می شود.

روی سطح کار پودر قند بپاشید و خمیر را روی آن ورز بدهید. خمیر فوندانت شما کمی نرم است و آماده ی استفاده است.

اما برای اینکه خمیر قابلیت بهتری داشته باشد به مدت یک شب به آن استراحت بدهید تا خوب جا بیفتد. برای همین خمیر را داخل سلفون بپیچید و در ظرف در بسته نگه دارید.

تهیه خمیر فوندانت,طرز تهیه خمیر فوندانت راحت

نحوه ی قرار دادن خمیر فوندانت روی کیک

همانطور که قبلا آموزش دادیم خمیر فوندانت را در خانه تهیه کنید. و یا آن را از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید.برای نگهداری خمیر فوندانت آن را داخل کیسه فریزر و در کابینت قرار بدهید. می توانید با این روش خمیر را تا یک ماه نگه دارید. اگر خمیر را داخل یخچال قرار بدهید خمیر سفت و شکننده می شود و نمی توان با آن کار کرد.اگر خمیر فوندانت را در خانه تهیه کردید بهتر است حدود یک شب از آن استفاده نکنید و به آن استراحت بدهید و از آن استفاده نکنید. 

 

روش کار با خمیر فوندانت,کار با خمیر فوندانت

هنگام استفاده از خمیر فوندانت ابتدا روی سطح کار را با پلاستیکی ضخیم بپوشانید. سپس مقداری آرد ذرت و پودر شکر را الک کنید و خمیر را روی سطح کار ورز بدهید تا خمیری نرم و لطیف داشته باشید. سپس خمیر را با وردنه صاف کنید هر لحظه آن را از روی سطح کار بلند کنید و بتابانید تا به سطح نچسبد و باز نازک کنید به صورت یکباره آن را نازک نکنید. بعد از اینکه خمیر نازک شد آن را به صورت آرام و شل به دور وردنه بتابانید. 

و بعد از اینکه کیک تان را برش زدید و لابه لای آن خامه و موز و گردو قرار دادید. خمیر فوندانت را با وردنه از لبه ی کار روی سطح کار پهن کنید. برای اینکه اندازه ی خمیرتان کم نشود به وسیله ی نخ اندازه بگیرید به این صورت که یک سر نخ را یک طرف کیک قرار بدهید و نگه دارید سپس نخ را به طرف دیگر کیک ببرید و آن را بچینید و زمانی که خمیر آماده شد آن را با نخ اندازه بزنید اگر لازم بود آن را بیشتر باز کنید.

 

مهارت های استفاده از خمیر فوندانت, تزیین کیک با خمیر فوندانت

و به آرامی روی کیک پهن کنید. سپس آن را صاف کنید و اضافه های آن را با چاقو برش بزنید. و بعد با اشکال مختلف آن را تزیین کنید. برای حروف انگلیسی از قالب های فلزی استفاده کنید.

روش تزیین کیک با خمیر کیک,راهنمای تزیین کیک با خمیر فوندانت

می توانید از قالب های سلیکونی برای اعداد و یا هر شکلی استفاده کنید فقط لازم است قالب را از خمیر پر کنید و آن را داخل یخچال یا فریزر قرار بدهید تا خودشان را بگیرد و بعد به راحتی با فشار دادن به سمت بیرون آن را خارج کنید.

آموزش کار با خمیر فوندانت, راهنمای استفاده از خمیر فوندانت

می توانید روی کیک را خامه کشی کنید و برای تزیین آن از خمیر فوندانت استفاده کنید.

کار با خمیر فوندانت,نحوه ی کار با خمیر فوندانت

اضافه های خمیر را برش بزنید

روش استفاده از خمیر فوندانت, مهارت های استفاده از خمیر فوندانت

بعد از برش زدن اضافه های کیک با کیک را صاف و یکدست کنید

تزیین کیک با خمیر فوندانت,روش تزیین کیک با خمیر کیک

تزیین کیک با خمیر فوندانت

روش تزیین کیک با خمیر کیک,کار با خمیر فوندانت

 

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :