طرزتهیه انواع نان شیرمال در خانه
شکر را همراه با تخم مرغ و وانیل با همزن می زنیم تا کاملاً مخلوط شود را در آکاایران بخوانید

آکاایران:  به جای اینکه نان شیرمال را از بیرون تهیه کنید، این مطلب را بخوانید و طرز تهیه نان شیرمال را یاد بگیرید و خودتان در خانه آن را درست کنید.

نان شیرمال دستورپخت توسط الهام اکبری - کوکپد

مواد لازم :
تخم مرغ 2 عدد
شکر 4/1 لیوان
ماست 1 لیوان
جوش شیرین 4/1 قاشق مرباخوری
بکینگ پودر 2 قاشق مرباخوری
آرد به حدی که خمیر به دست نچسبد
وانیل کمی
روغن 4/3 لیوان

 

طرز تهیه :
شکر را همراه با تخم مرغ و وانیل با همزن می زنیم تا کاملاً مخلوط شود. روغن را اضافه کرده دوباره هم می زنیم. ماست و بکینگ پودر و جوش شیرین را اضافه کرده آرد را کم کم می ریزیم و با دست مخلوط می کنیم تا خمیر درست شود آرد را درحدی می ریزیم که خمیر به دست نچسبد این خمیر را در ظرفی قرار داده و روی آن را نایلون می کشیم روی آن علامت می زنیم خمیر باید حجمش دوبرابر شود. سپس از خمیر گلوله برداشته روی میز آرد پاشیده و به شکل بیضی پهن می کنیم با وردنه به ضخامت نیم سانت در سینی چرب شده قرار می دهیم رویش را زرده تخم مرغ همراه با کمی زعفران می مالیم کنجد پاشیده و در فر با حرارت 350 درجه به مدت نیم ساعت قرار می دهیم تا سطح نان طلایی شود

طرز تهیه نان شیرمال با ماست و بکینگ پودر :

مواد لازم برای نان شیرمال با بکینگ پودر :

آرد سفید   2 و نیم لیوان
شکر   5 قاشق غذاخوری
 روغن مایع  نصف لیوان
 ماست شیرین  نصف لیوان
 بکینگ پودر  2 قاشق مرباخوری
 وانیل  نوک قاشق چایخوری
 تخم مرغ 1 عدد 

مواد لازم برای رومال :

 زرده تخم مرغ  1 عدد
 پودر قند یا عسل 1 قاشق غذاخوری 
 زعفران دمکرده  به میزان لازم

 

طرز تهیه نان شیرمال با ماست :

ابتدا بکینگ پودر را در ماست بریزید تا پف کند برای این کار حدود  2 الی 3 دقیقه زمان کافی است.

اکنون در یک ظرف مناسب روغن مایع و تخم مرغ و کره آب شده و شکر و وانیل را خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.

ماست و بکینگ پودر را که حسابی کف کرده به مواد اضافه کنید خوب هم بزنید و سپس آرد را که 2 بار الک کردید را کم کم به موادتان اضافه کنید تا خمیر نرم و لطیفی بدست آید.

یکی از نکات پخت نان شیرمال این است که هرگز آرد زیادی نریزید چون خمیر سنگین می شود و کیفیت نان شیرمان خیلی پایین می آید اگر دیدید با این مقدار آرد مواد هنوز چسبنده بود کمی دستتان را چرب کنید و با احتیاط آرد اضافه کنید زیرا حتما" باید خمیر لطیف و نرم باشد. خمیر را حدودا 15 دقیقه داخل ظرف با در بسته استراحت بدهید.

اکنون فر را روشن کنید تا حدود 15 دقیقه گرم شود بعد از 15 دقیقه از خمیر به اندازه ی یک نارنگی بردارید و گرد کنید و با فاصله در سینی یا قالب بچینید زیرا نان ها پف می کند اگر فاصله ندهید بهم می چسبند.

می توانید این نان ها را به صورت گیسو در بیاورید و یا هر شکلی که مایل بودید و بعد داخل سینی فر قرار بدهید.

برای رومال از هر مغزی که دوست دارید می توانید روی نان ها بپاشید زرده تخم مرغ + پودر قند یا عسل + زعفران دم کرده را خوب مخلوط کنید روی خمیرها با فرچه رومال کنید حرارت فر را روی 170 درجه قرار بدهید و به مدت 30 دقیقه نان را داخل فر بگذارید تا خوب پخته شود بعد برای برشته شدن روی نان شیرمال اگر دوست داشتید چند دقیقه گریل بالا را روشن کنید.

ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :