ترفندی فوق العاده جالب برای تهیه نان خامه ای در خانه
نان خامه ای به انگلیسی,نان خامه ای,نان خامه ای خانم جمشیدیان,نان خامه ای شف طیبه,نان خامه ای رزا منتظمی,نان خامه ای خانم طوروسیان,نان خامه ای کتابی شیرازی,نان خ

آکا ایران :برای تهیه نان خامه ای در خانه با آکا همراه باشید.  در این مقاله طرز تهیه نان خامه ای به ترفندی فوق العاده جالب را به شما عزیزان آموزش میدهیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت ببرید.

مواد لازم برای نان خامه ای

  • کره 50 گرم
  • شکر 1/2 قاشق چایخوری
  • آب 200 میلی لیتر
  • آرد 125 گرم
  • تخم مرغ 4 عدد
  • بیکینک پودر 1/8 قاشق چایخوری
  • وانیل 1/8 قاشق چایخوری
  • خامه قنادی 300 گرم

طرز تهیه شیرینی خامه ای خوشمزه

آکاایران: طرز تهیه نان خامه ای در خانه با ترفندی فوق العاده جالب

 

طرز تهیه شیرینی پرطرفدار نان خامه ای

کره ، شکر و آب را در ظرف مناسبی روی حرارت کم مدام هم میزنیم تا کره و شکر ذوب شوند و آب بجوشد. وقتی آب به نقطه جوش رسید و چند جوش ریز زد تمام آرد را به یکباره اضافه کنید و خوب و تند تند هم بزنید. تا خمیرش مثل حلوا در ظرف جمع شود . بعد از چند ثانیه از روی حرارت بردارید و در ظرف دیگر بریزیدو اجازه دهید تا خمیر 1 الی 2 ساعت کاملا خنک شود. دقت کنید آرد از قبل 1 الی 2 بار الک شده باشد.

در این مرحله فر را با حرارت 200 درجه سانتی گراد روشن کنید .چون موقع گذاشتن خمیر نان باید فر کاملا داغ شده باشد.

در ظرف دیگری تخم مرغ ها را با همزن دستی هم بزنید به طوری که از لختی در بیاید. خمیر آماده شده را با همزن برقی هم بزنید و بعد از کمی همزدن تخم مرغ ها را کم کم در چند مرحله به خمیر اضافه کنید تا کاملا جذب خمیر شوند.و در هر مرحله حدود 3 الی 4 دقیقه تخم مرغ ها را با خمیر هم بزنید. خمیر آماده کاملا کشدار و براق میشود. در مرحله آخر هم زدن خمیر هم بیکینک پودر و وانیل را اضافه کنید تا هم خمیر کمی پف کند و هم بوی بد تخم مرغ از خمیر گرفته شود. خمیر آماده شده را داخل قیف با ماسوره شکوفه بریزید .کف سینی را با کاغذ روغنی بپوشانید و خمیر نان ها را با فشار قیف به اندازه یک گردو یا کمی بزرگتر داخل سینی با فاصله بچینید. اگر بخواهید نان خامه ای های بزرگتر درست کنید باید فشار بیشتری به قیف بدهید و یا از ماسوره بزرگتری استفاده کنید. نان خامه ای باید به مدت نیم ساعت با دمای 200 درجه پخته شود و حجمش دو تا 3 برابر شود. نان خامه ای پخته شده باید پوک و توخالی باشد. بعد از سرد شدن ته نان ها را سوراخ کوچکی ایجاد کنید تا بتوانید خامه را داخل آن پر کنید.

نان خامه ای

در مرحله بعد باید خامه را آماده کنید به این شکل که خامه قنادی شیرین شده را در دمای محیط کمی نرم شود تا بتوان با همزن همش زد .خامه قنادی را با دور تند همزن چند دقیقه هم بزنید تا فرم بگیرد و پف کند. خامه فرم گرفته شده را با کمک یک قیف و ماسوره که خیلی هم مهم نیست چه شکلی باشد داخل نان های سوراخ شده میریزیم در حدی که داخلش پر شود. نان خامه ای های آماده شده را می توانید با شکلات کاکائو یا سفید ذوب شده تزیین کنید وحدود 1 تا 2 ساعت در یخچال نگه دارید تا خیسی خامه نان ها را نرم کند و بعد نوش جان کنید. اگر بخواهید از این نان در دسر ها استفاده کنید میتوانید هنگام آماده سازی خمیر کمی نمک به اندازه نصف قاشق چایخوری به آن اضافه کنید. اگر مثل دستور گفته شده عمل کنید نان خامه ای های شما عالی خواهد شد.

نکات تکمیلی در مورد نان خامه ای

نان خامه ای جزو کیک و شیرینی - شیرینی تر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 40 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
نان خامه ای را می توانید در وعده دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

منبع : بخش شیرینی پزی آکاایران
برچسب :